O produktu

Kapesní nůž 'Vendetta' s netypickým tvarem rukojeti, zhotovené kombinací masivního hnědého dřeva a nerezové ocele.
Vyprodáno
Vyprodáno

Jak již samotný název připomíná, tak tento nůž má svůj designový původ na Korsice, odkud pojem vendetta pochází.

Kapesní nůž s netradičně pojatou konstrukcí rukojeti nerez ocel/dřevo a současně jeho malé rozměry jsou to, co jej činilo kdysi tolik populárním právě u vendety.

Nožík je tak malý, že se vejde opravdu do každé kapsy a přitom má dostatečně pevnou konstrukci, že zvládá většinu běžných potřeb při řezání potravin či jiných měkkých předmětů.

Elegantní štíhlý nůž se stylovým designem potěší na pohled a přitom překvapí svou praktičností.

Hmotnost:cca 80 gr
Rozměry v otevřeném stavu:cca 18 x 1,5 x 1,5 cm
Rozměry v uzavřeném stavu:cca 10 x 1,5 x 1,5 cm
Délka čepele:cca 9 cm
Materiál čepele:nerezová ocel
Materiál rukojeti:kombinace masivního hnědého dřeva a nerezové ocele

Pro ostření užívejte vhodné nástroje - jemný brusný kámen, brousek nebo speciální sadu na broušení nožů, nejlépe však nůž nechávejte nabrousit u odborníka.

Nůž udržujte v čistotě, zejména se vyvarujte znečištění funkčních částí, jako jsou čepy, jemným prachem, který způsobuje poškození. Čepy je vhodné občas ošetřit kapkou oleje.

Čepel nože v případě jakéhokoli znečištění otřete, a pokud nebudete nůž v příštích dnech používat, tak je ideální čepel zakonzervovat potřením olejem, lze použít i přípravek WD40

Nůž není určen k házení, sekání, páčení a podobným činnostem, jež vzhledem k jeho konstrukci mohou vést k jeho poškození.

Zamezte styku nože s kyselinami, rozpouštědly a jinými agresivními chemickými látkami, stejně tak jeho dlouhodobému pobytu ve vlhkém prostředí.

Zejména u nožů s dřevěnou, rohovinovou, kostěnou či plastovou rukojetí zamezte působení silného tepla a mechanickému namáhání, přírodní materiály nejsou vhodné pro mytí v myčce nádobí či jiným podobným způsobům čištění.

Zabraňte přístupu k noži dětem, nesvéprávným osobám či zvířatům, nenechávejte je volně ležet, hrozí zranění!

Pokud je nůž vybaven pojistkou, po jeho otevření zkontrolujte, zda je otevřen natolik, aby došlo k zaklapnutí pojistky.

Při zavírání je nutné dbát na to, aby prsty nezůstaly mezi rukojetí a ostřím čepele.

U nožů vybavených více funkcemi mějte vždy otevřený jen jeden nástroj.

Nože z uhlíkové či damascenské (damaškové) oceli jsou všeobecně náchylnější k rezivění, naopak vydrží déle ostré, jsou však nevhodné ke krájení potravin, doporučujeme u nich obzvláště důkladné dodržování čistoty a údržby (očištění a nakonzervování čepele)

Záruka se vztahuje pouze na materiálové, konstrukční či výrobní vady, nikoliv na poškození způsobené opotřebením, nevhodným užíváním či zanedbanou údržbou, záruka musí být uplatněna u prodejce.