O produktu

První nůž Deejo s kovovými částmi z damascénské ocele dává vyniknout spojení moderního designu a tradičního materiálu.

Naše cena

Cena s DPH
22 695 Kč
Cena bez DPH
18 755 Kč
Na dotaz - kontaktujte nás
Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Exkluzivně jako jeden z mála dovozců na světě nabízíme 1 kus z limitované série 50ks Deejo 1DB007 Prestige Damascus.

Nejluxusnější varianta z nožů Deejo spojuje ušlechtilou damascénskou ocel od firmy Damasteel, čistý styl Deejo a exkluzivní rukojeť z dřeviny snakewood

Čepel a převážná část rukojeti jsou vyrobeny z exkluzivní damascénské ocele od švédské firmy Damasteel, jež je proslulá výrobou nejkvalitnějších nožířských a speciálních ocelí. U tohoto nože byla použita varianta "Damaststeel DS93 X Martensitic Damascus patterned" se vzorem "Damasteel Rose".

Damašek je znám pro své unikátní vlastnosti, jako jsou vysoká pevnost, odolnost vůči opotřebení a v provedení od Damasteel poskytuje i excelentní odolnost vůči korozi.

Vzhledově je damašková ocel zajímavá tím, jaké vzory jednotlivé vrstvy ocele vytvářejí. To je dáno tím, že jsou na sebe kladeny jednotlivé vrstvy ocele a postupně se kováním toto mění v jeden homogenní celek se zajímavou kresbou a jedinečnými vlastnostmi. V tomto případě byly pro výrobu použity dva druhy ocele, jejichž kombinace poskytuje právě ony zmíněné vlastnosti.

Rukojeť toho nože je vyrobena z exkluzivní dřeviny snakewood - vyniká tvrdostí a je charakteristická vzhledem hadí kůže. Jedná se o vzácnou dřevinu z oblasti střední nebo jižní Ameriky, která není zcela běžně dostupná a její použití na tento nůž bylo limitováno i dostupným množství. Limitem pro používání této dřeviny je i její vysoká cena.

 

Tvrdost čepele:52 - 54 HRC
Rozměry v otevřeném stavu:20,5 cm
Rozměry v uzavřeném stavu:11 cm
Délka čepele:9,5 cm
Materiál čepele:damascénská ocel Damaststeel DS93 X Martensitic Damascus patterned Rose
Materiál rukojeti:damascénská ocel Damaststeel DS93 X Martensitic Damascus patterned Rose + coralwood
Typ pojistky čepele:liner lock
Povrchová úprava čepele:bez povrchové úpravy
Tvrdost kovu pod rukojetí:45-48 HRC
Hmotnost nože:37 gr.

Po každém použití důkladně očistěte, zbavte mastnoty a otřete dosucha.

Pro konzervaci kovových částí lze použít běžně dostupné silikonové oleje, nebo použít mazací přípravek WD40. Zamezte nanesení mazadel či konzervantů na dřevěné, plastové či karbonové části nožů (tzn. rukojeti). Nepoužívejte ke konzervaci ani čištění přípravky rozpouštějící karbonové usazeniny, zvláště u damaškových ocelí to může vést k výrazné změně vzhledu kovových částí.

Nože ani příbory není vhodné čistit v myčce/sušičce nádobí, pokud to vyloženě nepovoluje návod k danému noži, příboru či multifunkčnímu nástroji.

Nože ani příbory nepoužívejte k jiným činnostem, jako je otevírání lahví s korunkovým uzávěrem, plechovek a podobně, k těmto činnostem používejte odpovídající nástroje (otvíráky a podobné).

Nože Deejo nejsou vhodné k čištění / umývání v myčce nádobí. Zvláště dřevěným rukojetím by mycí cyklus a chemie použitá v myčce značně ublížily, stejně tak by však došlo k zmatnění povrchu u plastových typů rukojetí kapesních nožů. Výjimkou jsou steakové nože s plastovou rukojetí, u kterých je toto výslovně uvedeno.

Dbejte na to, aby se nože nedostaly do rukou dětí či osob, jež nejsou schopny odpovídajícím způsobem noži manipulovat a u kterých je riziko úrazu. Doporučujeme nože nosit buď zavěřené na klipu (za opasek, kapsu a podobně, nebo v k tomu speciálně určeným látkovým / koženým pouzdrům.

Nože Deejo jsou sestaveny z mnoha drobnějších částí za pomocí speciálních nástrojů, některé části jsou i lepené. Nedoporučujeme proto pokusy nože rozebírat či jinak upravovat, na takto modifikované nože nelze následně uplatnit záruku.

K naostření můžete využít originální brousek Deejo, který má správný úhel ostření. Břity tohoto brousku lze navíc pootočit, takže jeho životnost je díky tomu dvojnásobná. Tímto brouskem však nelze naostřit zubaté ostří! Případně svěřte nůž k naostření profesionálnímu servisu.

V případě jakýchkoli problémů se s žádostí o servisní zásah obraťte na svého prodejce.