O produktu

CE certifikovaný model, nemagnetický, velmi pohodlný, ideální pro pochůzkovou policii a záchranáře.
Vyprodáno
Vyprodáno
Svršek:lícová useň s vodoodpudivou úpravou
Podšívka:GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Typ podešve:polyuretanová, nastřikovaná, dvousložková, odolná palivovým olejům a benzínům, odolná teplotě 300st. Celsia
Hmotnost půlpáru:cca 640gramů (půlpár vel. 42)
Výška obuvi u paty:cca 17cm (u paty, velikost 42)
CE certifikace:EN ISO 20347:2012 03 HRO WR FO CI HI - SRC - OOP II kategorie
Ochrana perforace podešve:vícevrstvý laminát, tlumící zároveň chlad i teplo, tlumící došlap
Ochrana špičky boty:polyuretanová tužinka 1,8mm
Materiál šicích nití:polyesterové, černé, vodoodpudivá úprava
Materiál tkaniček:černé, hydrofobní úprava, průměr cca 4mm

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus