O produktu

Velmi robustní obuv s CE certifikací pro záchranáře a policejní jednotky.
Vyprodáno
Vyprodáno
Svršek:lícová useň s hdyrofobní úpravou
Podšívka:GORE-TEX® DURACOM CAMBRELLE
Typ podešve:nitrilová pryž, bi-komponentní, antistatická, odolná olejům i teplotám (až 300°C), samočistící dezén
Hmotnost půlpáru:1.130 gramů (půlpár velikosti 42 EU)
Výška obuvi u paty:24,5 cm
CE certifikace:EN 15090:2012 F2A HI3 CI SRC - OOP š. kategorie
Ochrana perforace podešve:dle EN12568:2010, vícevrstvý laminát, tepelně-izolační
Ochrana špičky boty:dle EN12568:2010, legovaná slitina ALU, odolnost 200J
Materiál šicích nití:Kevlar®, zpomalující hoření, černé, vodoodpudivé
Materiál tkaniček:meta-aramidová vlákna (Nomex®), vodoodpudivá, kulatá

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus