Jolly-6512GA-00018.jpg

O produktu

Protipořezová robustní obuv s certifikací proti ohni dle hasičských norem.
Výprodej

Naše cena

Cena s DPH
5 590 Kč
Cena bez DPH
4 620 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Novinkou od října 2016 je nový model protipořezové obuvi se zvýšenou ochranou proti tepelnému namáhání, certifikovanou dle CE norem.

 

Bota se vyznačuje minimem švů, použitím extra silné kůže Perwanger Nepal, ochranou proti okopání špičky a mimořádným komfortem pro uživatele.

Protipořezová ochrana je docílena použitím para-aramidových vláken napevno umístěných v podšívce, což spolu s dalšími technickými prvky umožnilo certifikaci dle normy EN ISO 17249:2013 na úrovni 2.

Bota je však současně certifikována i dle hasičské normy EN 15090:2012, což jí propůjčuje zvýšenou ochranu vůči sálavému teplu, kontaktnímu teplu na podešvi (až 300st. Celsia), odolnost podešví vůči benzínům a olejům a řadu dalších ochranných funkcí (odolnost vůči propíchnutí podešví, ochrana prstů proti pádům těžkých předmětů a podobně.

Při vší této robustnosti a vysoké míře ochrany je pak pro uživatele velmi důležitá i hmotnost na velmi nízké úrovni a vysoká míra komfortu, na jakou jsou u obuvi Jolly zákazníci zvyklí.

Svršek:kůže Perwanger Nepal síly 2,4 - 2,6mm
Podšívka:GORE-TEX® Duracom Cambrelle
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:nitrilová, olejuvzdorná, neklouzavá (SRC), do 300°C
Hmotnost půlpáru:1.290 g. (velikost 42)
Výška obuvi u paty:cca 22 cm
Vnitřní stélka:vyjímatelná, pratelná
CE certifikace:EN 15090:2012 HI3 CI AN SRC F2A, EN ISO 17249:2013 level 2
Ochrana perforace podešve: vícevrstvý laminát dle EN 12568:2010, izolující proti teplu/chladu
Ochrana špičky boty:dle EN12568:2010, z legovaného ALU (lehčí o 40%), špička krytá gumou
Materiál tkaniček:meta-aramidové (Nomex®), samozhášivé, kulaté

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními přípravky na vodní bázi, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním. Na tuto obuv nikdy nepoužívejte krémy ani vosky. 

Doporučit můžeme ověřené přípravky na kůži:

 

JOLLY Spray:

NST proof spray

 

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus