O produktu

Nejnovější model hasičské zásahové boty s CE certifikací, určený pro profesionální jednotky a náročné jednotky dobrovolných hasičů.
Novinka

Naše cena

Cena s DPH
7 500 Kč
Cena bez DPH
6 198 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Nejnovější model profesionální zásahové obuvi pro hasiče s maximální CE certifikací je následovníkem velmi úspěšného modelu Jolly 9081GA Fireguard.

Polo-holeňový model s odnímatelným rychlošněrováním, jež usnadňuje čištění obuvi pod zipem, zaujme lehkostí, ohebností a komfortem při každodenním použití. Šněrování je unikátní v tom, že zip lze pro účely čištění prostor pod zipem rozdělit na dvě poloviny aniž by bylo nutné sundávat tkaničky. Jednoduchým pohybem zip rozdělíte na zcela oddělené části, obuv vyčistíte, kůži naimpregnujete krémem a následně zase velmi jednoduše spojíte obě části zipu do funkčního kousku a vyjedete se zipem do požadované polohy.

Velký důraz byl při návrhu boty kladen na pohodlí, maxímální míru bezpečnosti a dlouhou životnost.

Díky použití nejkvalitnějších dostupných materiálů a preciznímu střihu se jedná o prakticky to nejlepší, co může mít profesionální hasič na nohou.

 

Na svršek byla použita nejkvalitnější lícová hovězí useň, v místech ohybu boty na nártu i na patě je použita speciální měkká a přitom vysoce odolná flexibilní kůže. Nově je na rychloupínacím zipu použit úchyt jezdce s kotvičkou, jež usnadňuje úchop v rukavicích.

Svršek má nově v patní části i speciální ostruhu, jež umožňuje snadné vyzouvání bot systémem "špička jedné se zapře o patu druhé boty". Nehrozí tak, že byste si poškodili lepený spoj mezi podešví a svrškem obuvi, protože značná energie je takto směrována přímo do svršku bot.

Robustnost a odolnost podtrhuje překrytí špičky boty silnou vrstvou gumy, jež brání poškození svršku okopáním, je nyní provedeno s reflexními prvky, jež zvyšují viditelnost v zakouřeném prostředí. Celková síla pryžové ochrany je navíc ještě vyšší než u předchozího modelu.

Podšívka je tvořena 4-vrstvým laminátem nepromokavé membrány GORE-TEX® DURACOM CAMBRELLE, který spojuje odolnost vůči pronikání vlhkosti dovnitř s praropropustností.

Použitá podešev z nitrilové antistatické gumy je odolná palivovým olejům, benzínům, kontatnímu teplu až 300st. Celsia a je certifikována nejvyšší třídou odolnosti vůči uklouznutí SRC. Samozřejmostí je samočistící profil, který usnadňuje samovolné odpadávání bahna, sněhu a kamínků. 

Ochrana vůči propíchnutí skrz podešev je řešení vícevrstvým laminátem z kevlarových tkanin (podobné neprůstřelným vestám), který nejen že má oproti běžně používaným ocelovým planžetám vyšší míru odolnosti vůči propíchnutí, ale současně výborně izoluje vůči promrznutí a navíc v případě jakéhokoli poškození podešve nezačne korodovat, což je u běžných ocelových planžet běžný jev. Tento laminát je navíc v obuvi nejen ve spodní došlapové části, ale účinně chrání pomocí bočních panelů i vůči propíchnutí kůže svršku v oblasti klenby nohy. V neposlední řadě je tento laminát výrazně komfortnější při chůzi po tvrdém povrchu, jako je asfalt nebo dlažba, takže při celodenním použití ve městě pak uživatele tolik nebolí nohy.

Svršek:lícová useň 2,0 - 2,2mm s vodoodpudivou úpravou
Podšívka:GORE-TEX® Duracom Cambrella (4-vrstvý laminát)
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:antistatická z PU, olejuvzdorná, neklouzavá (SRC), tlumící došlap
Hmotnost půlpáru:cca 1.230g (velikost 42)
Výška obuvi u paty:cca 30cm (měřeno u paty, velikost 42, včetně podešve
Vnitřní stélka:vyjímatelná, pratelná
CE certifikace:EN 15090:2012 F2A HI3 CI AN SRC, OOP 3. kategorie
Ochrana perforace podešve: vícevrstvý laminát dle EN 12568:2010, izolující proti teplu/chladu
Ochrana špičky boty:dle EN12568:2010, speciální lehká a tvrdá duralová slitina, špička krytá gumou
Materiál tkaniček:meta-aramidové (Nomex®) s vodoodpudivou úpravou

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus