O produktu

Klasická robustní zvýšená trekovka na dlouhé treky náročným terénem.
Vyprodáno
Vyprodáno

Robustní backpacková obuv pro jednodenní i vícedenní treky je tou správnou volbou pro dobrodruhy, kteří potřebují spolehlivou botu do téměř jakéhokoli terénu.

 

Zvýšený svršek poskytuje skvělou ochranu před napadáním kamínků, jehličí či sněhu. Nubuková, velmi pevná, kůže s minimem švů vyžaduje jen minimální údržbu, skvěle chrání před vnějšími klimatickými vlivy. Límeček je naopak vyroben z poddajné a na omak velmi příjemné kůže, takže vás nebudou bolet lýtka ani holeně z nežádoucích otlaků. Masivní pryžový lem okolo boty pak podtrhuje univerzálnost tohoto modelu, který můžete použít bez obav i v kamenitém terénu, v suti, ve sněhu i ledu.

Podšívka z vícevrstvého materiálu Gore-Tex® Performance Footwear zajišťuje 100% ochranu před pronikáním vnější vlhkosti dovnitř bot a současně umožňuje odpařování tělesného potu od nohou ven.

Podešev  Vibram® Fourá EVO je vyrobena v kombinaci vysoce otěruvzdorné pryže, jež dlouho vydrží, a mezipodešve z PU, který je navíc dvoukomponentní a díky zůzné hustotě poskytuje dostatek tlumení pod patou a současně oporu noze tam, kde je to potřeba.

Svršek:nubuková kůže síly 2,4 - 2,6 mm
Podšívka:Gore-Tex Performance Comfort Footwear
Typ podešve:Vibram® Fourá evo
Hmotnost půlpáru:830g. (vel. 8 UK)
Mezipodešev:lehký PU bi-density
Materiál stélky:plsť + PE + textilie
Napínací stélka:PP / skelná vlákna

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně. Pro hodně vodou a špínou namáhané boty lze zvolit i výrobky na bázi speciálních vosků či krémů.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Pamatujte na to, že impregnace ve formě krémů či vosků výrazně mění vzhled a charakter nubukové usně, proto doporučujeme tyto přípravky aplikovat na skrytém místě, abyste si ověřili výsledný vzhled úpravy kůže. Současně upozorňujeme, že přípravky na bázi vosků a krémů mohou výrazně omezit praopropustnost kůže a může tak docházet k většímu pocení nohou. Voskové či krémové impregnace nikdy neaplikujte na látkové části obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus