O produktu

Pánské univerzální pohorky do středně náročného terénu.
Vyprodáno
Vyprodáno

Technicky laděný model parádního moderního vzhledu, určený pro mixové lezení v náročném prostředí za použití poloautomatických maček.

Díky kombinovanému svršku z velurové kůže + syntetické textilie je bota velmi lehká a díky té samé vrchové textilii a membráně GORE-TEx® Performance Comfort Footwear je též vysoce prodyšná při zachování 100% voděodolnosti.

Mezipodešev vyztužená PP+skelnými vlákny poskytuje vysokou torzní a ohybovou pevnost celé botě, která tak skvěle drží tvar a poskytuje v náročném terénu tolik žádoucí bezpečný došlap.

Patka umožňuje použít poloautomatické mačky do ledu, takže s botou zvládnete jak náročnější kamenitý terén, tak i chůzi v ledu.

Bota je ideální pro třísezónní pohyb jaro-léto-podzim, pro vyloženě zimní použití doporučujeme už spíše celokožené modely typu Apex Rock GTX nebo Kayland Super Rock GTX.

Pokud potřebujete jen o něco robustnější botu s upínáním na plně automatické mačky, tak volte model Kayland Apex GTX.

Svršek:velurová kůže + otěruvzdorná textilie + gumový lem proti okopání
Podšívka: GORE-TEX® Performance Comfort Footwear (More Seasons Sierra)
Typ podešve:Vibram® Mulaz Evo
Hmotnost půlpáru:580g (vel UK8)
Mezipodešev:EVA + klínek na uchycení poloautomatických maček
Napínací stélka:PP / skelná vlákna

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus