O produktu

Dětská kotníková obuv do města a lehkého terénu, vybavená nepromokající membránou.
Vyprodáno
Vyprodáno

Klasická kotníčková obuv pro dětské výletníky.

  • kotníkový střih, který zamezí vyvrknutí kotníku v přírodě
  • použitá podšívka s membránou BioDry od firmy Kefas zamezí promokání obuvi
  • svršek v kombinaci velurové kůže a polyesterové textilie je odolný a současně i dostatečně prodyšný
  • podešev XBoy je vyrobena z pryže, jež je odolná vůči opotřebení a lité EVA pěny, jež dobře tlumí došlap

Botu doporučujeme pro celoroční použití ve městě a pro lehkou turistiku nekamenitým terénem.

Doprodej - skladem jsou poslední 2 páry uvedených velikostí a není již možno objednávat další velikosti.

Svršek:velurová useň + syntetická textilie
Podšívka:membránová BioDry
Typ podešve:X-boy - vícekomponentní pro měkčí došlap a tlumení rázů
Hmotnost půlpáru:cca 325 g. (vel. 31)

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus