O produktu

Exkluzivní nůž ze stokusové série, tento nese číslo 99/100.
Vyprodáno
Vyprodáno

První nůž na světě, který je proveden technologií DMLS (Direct Metal Laser Sintering)

Revoluční technologie, umožnující vyrobit plně funkční kovové produkty přímo z 3D CAD dat. DMLS je inovativní proces, který je založen na postupném tavení velmi jemných vrstev kovového prášku ( v tomto případě titanu) za pomocí laserového paprsku. Velkou výhodou tohoto procesu je tvarová komplexnost výrobku. Čím je výrobek geometricky, tvarem či detailem složitější, tím je DMLS ekonomicky výhodnější.

Název TiDust přímo odkazuje na práškovou technologii (anglický výraz dust = prach) za použití titanového prášku (ti = titan). 

Tvary dosažené technologií DMLS jsou jedinečné a běžnými technikami obrábění nevyrobitelné - struktura vnitřních pláství, zahnutých linií a vícekomorové tvarování jsou vyrobitelné prakticky jedině touto technologií, jež je prakticky totožná s dnes tak módním 3D-tiskem.

 

Skladem je kus číslo 99 z limitované stokusové série, jež je jinak výrobcem již rozprodána.

Pouzdro - obal:dárkové pouzdro, černý samet
Tlouštka čepele:4,5 mm
Tvrdost čepele:60-61 HRC
Hmotnost:cca 127 g
Délka čepele:90 mm
Materiál čepele:ocel Sleipner
Materiál rukojeti:titan matný - práškově nanášený
Typ pojistky čepele:back-lock
Celková délka nože:205 mm

Po každém použití nůž důkladně očistěte, zbavte mastnoty a otřete dosucha.

Pro konzervaci kovových částí lze použít běžně dostupné silikonové oleje, nebo použít mazací přípravek WD40. Zamezte nanesení mazadel či konzervantů na dřevěné, plastové či karbonové části nožů (tzn. rukojeti). Nepoužívejte ke konzervaci ani čištění přípravky rozpouštějící karbonové usazeniny, zvláště u damaškových ocelí to může vést k výrazné změně vzhledu kovových částí.

Nože ani příbory není vhodné čistit v myčce/sušičce nádobí, pokud to vyloženě nepovoluje návod k danému noži, příboru či multifunkčnímu nástroji.

Nože ani příbory nepoužívejte k jiným činnostem, jako je otevírání lahví s korunkovým uzávěrem, plechovek a podobně, k těmto činnostem používejte odpovídající nástroje (otvíráky a podobné).

Nože nejsou vhodné k čištění / umývání v myčce nádobí. Zvláště dřevěným rukojetím by mycí cyklus a chemie použitá v myčce značně ublížily, stejně tak by však došlo k zmatnění povrchu u plastových typů rukojetí kapesních nožů. 

Dbejte na to, aby se nože nedostaly do rukou dětí či osob, jež nejsou schopny odpovídajícím způsobem noži manipulovat a u kterých je riziko úrazu. Doporučujeme nože nosit buď zavřené na klipu (za opasek, kapsu a podobně, nebo v k tomu speciálně určeným látkovým / koženým /kydex pouzdrům.

Nože Lionsteel jsou sestaveny z mnoha drobnějších částí za pomocí speciálních nástrojů, některé části jsou lepené či lisované. Nedoporučujeme proto pokusy nože rozebírat či jinak upravovat, na takto modifikované nože nelze následně uplatnit záruku.

K naostření doporučujeme běžnému uživateli využít služeb profesionálního servisu, zručnější uživatelé mohou nože ostřit pomocí brusných kamenů.

V případě jakýchkoli problémů se s žádostí o servisní zásah obraťte na svého prodejce.