O produktu

Ekonomický model do města a lehkého terénu, poskytující dobré tlumení došlapu a ochranu před vnější vlhkostí.
Vyprodáno
Vyprodáno

Lehká vycházková obuv do města a nenáročného terénu poskytne zpevnění kotníku, ochranu před deštíkem a příjemné tlumení došlapu.

Svršek v kombinaci velurové usně a syntetické textilie poskytuje ochranu před vnějšími vlivy, je prodyšný a přitom v kombinaci s podšívkou z membrány je i odolný vůči vnější vlhkosti.

Vnitřní membrána je paropropustná a přitom nepromokavá, hodí se jako ochrana proti slabšímu deštíku či občasné vlhkosti z trávy.

Podešv je dvousložková, střed z odlévané EVA pěny skvěle tlumí došlap, zatímco došlapová plocha je z otěruodolné pryže.

Celkově se jedná o ekonomický model vhodný jak do města, tak i k občasným výletům do nekamenitého terénu v přírodě.

Svršek:vodoodpudivá velurová useň + polyesterová textilie
Podšívka:membránová podšívka Waterproof®
Typ podešve:PU, dvouvrstvá, skvěle tlumící došlap
Hmotnost půlpáru:cca 440g. (velikost 42)
Vnitřní stélka:vyjímatelná

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh