O produktu

Tříčtvrteční model s minimem švů pro lehkou turistiku a do města, vhodný do lesa.
Vyprodáno
Vyprodáno

Robustní tříčtvrteční model pro vyznavače jednoduchého střihu a klasického designu.

 

Svršek z promašťované usně s absolutním minimem švů je jen minimálně náchylný k jakémukoli poškození, usnadňuje čištění a údržbu a je výsledkem hmohaletých prověřených výrobních postupů. Lémeček je z měkké vláčné kůže, jež eliminuje případně hrozící otlaky a dává noze dostatečný prostor pro pohyb při chůzi.

Podšívka TeporDry® udržuje nohu suchou i při promočení svršku a současně umožňuje odpařování potu z bot ven.

Masivní podešev typu Mulaz má samočistící profil a velmi výrazný dezén, který přispívá k dobrý záběrovým a brzdným vlastnostem podešve.

Svršek:promašťovaná přírodní useň
Podšívka:membrána TeporDry®
Typ podešve:Mulaz
Hmotnost půlpáru:cca 680 gramů (velikost 42)

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně. Pro hodně vodou a špínou namáhané boty lze zvolit i výrobky na bázi speciálních vosků či krémů.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof gel

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Pamatujte na to, že impregnace ve formě krémů či vosků výrazně mění vzhled a charakter kůží, proto doporučujeme tyto přípravky aplikovat na skrytém místě, abyste si ověřili výsledný vzhled úpravy kůže. Současně upozorňujeme, že přípravky na bázi vosků a krémů mohou výrazně omezit paropropustnost kůže a může tak docházet k většímu pocení nohou. Voskové či krémové impregnace nikdy neaplikujte na látkové části obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus