O produktu

Univerzální treková bota na lehkou turistiku
Doporučujeme

Naše cena

Cena s DPH
2 490 Kč
Cena bez DPH
2 058 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Do lehčího terénu určená treková obuv s koženým svrškem a kvalitní podešví Vibram.

  • svršek kombinující promaťovanou hladkou kůži a textilní části je dobře mechanicky odolný vůči zatrhnutí o větve či kameny
  • špička je proti okopání chráněna našitou vrtvou kůže s povrchem zpevněným PU
  • podšívka s membránou TeporDry velmi dobře odolává promoknutí a je přitom paropropustná
  • pryžová podešev Vibram Grivola má dobré záběrové vlastnosti i v blátě či šotolině

Tento model se hodí pro široké spektrum uživatelů, kteří jej ocení jak v lese, tak při klasických výšlapech v lehčím terénu.

Svršek:promašťovaná přírodní useň + Bycast špička
Podšívka:TeporDry® membrána
Ohebnost podešve:2 - zpevněná konstrukce podešve
Typ podešve:Vibram® Grivola
Hmotnost půlpáru:cca 640 gr. (půlpár velikosti 42 EU)
Mezipodešev:2,5mm PA
Výška obuvi u paty:cca 15,5cm

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu olejované/voskované kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně. Pro hodně vodou a špínou namáhané boty lze zvolit i výrobky na bázi speciálních vosků či krémů.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof gel

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Pamatujte na to, že impregnace ve formě krémů či vosků výrazně mění vzhled a charakter nubukové usně, proto doporučujeme tyto přípravky aplikovat na skrytém místě, abyste si ověřili výsledný vzhled úpravy kůže. Současně upozorňujeme, že přípravky na bázi vosků a krémů mohou výrazně omezit praopropustnost kůže a může tak docházet k většímu pocení nohou. Voskové či krémové impregnace nikdy neaplikujte na látkové části obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus