O produktu

Komfortní lovecká obuv, ideální pro hony a naháněčky - poslední 1 pár za výjimečnou cenu.

Vyprodáno
Vyprodáno

Lehčí model mysliveckých bot pro amatérské použití v lese či při honitbě..

Bota je díky své jednoduché konstrukci velmi univerzální v použití - výborně Vám poslouží při pochůzce lesem, na lovu, či při vycházkách se psem ve středně těžkém terénu.

Celokožený svšek se jednoduše udržuje krémováním prostředky na membránovou obuv a díky svému hladkému povrchu se i velmi jednoduše čistí. Minimum švů též usnadňuje údržbu a současně minimalizuje riziko zatrhnutí botou například o kameny či roští. Špička je proti odření chráněna černě zbarvenou kůží s mechanicky odolnějším povrchem z PU.

Límeček je na vnitřní straně vyroben z prodyšné a otěru odolné textilie, jež i při plně zavázané obuvi umožňuje odvetrávání bot z prostoru mezi podšívkou a vrchovou kůží.

Bota je vhodná i pro použití v zimě, kdy vynikne membránová podšívka TEPOR-DRY®. Membrána tvoří v obuvi tzv. ponožku a tak je minimalizováno riziko vniknutí vlhkosti do vnitřku bot.

Podešev Vibram® Grivola se vyznačuje trekingovým dezénem a její směs je velmi dobře funkční i při nižších teplotách či na mokrém povrchu.

Svršek:promašťovaná přírodní useň
Podšívka:TeporDry® membrána
Typ podešve:Vibram® Grivola
Hmotnost půlpáru:cca 710gramů (půlpár vel. 42)

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně. Pro hodně vodou a špínou namáhané boty lze zvolit i výrobky na bázi speciálních vosků či krémů.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Pamatujte na to, že impregnace ve formě krémů či vosků výrazně mění vzhled a charakter nubukové usně, proto doporučujeme tyto přípravky aplikovat na skrytém místě, abyste si ověřili výsledný vzhled úpravy kůže. Současně upozorňujeme, že přípravky na bázi vosků a krémů mohou výrazně omezit praopropustnost kůže a může tak docházet k většímu pocení nohou. Voskové či krémové impregnace nikdy neaplikujte na látkové části obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus