O produktu

Robustní turistická bota vyššího střihu, určená do lesů a středně náročné turistické trasy.
Vyprodáno
Vyprodáno

Velmi robustní a střihově vyšší model turistické obuvi do náročného kamenitého terénu a do lesa.

Svršek se vyznačuje použitím nubukové usně, měkké kůže na límečku a v záhybech jazyka, masivního gumového protektoru na špičce bot a otěru odolnému patnímu dílu.

Podšívka je vyrobena z paropropustné membrány TeporDry®, jež nejen že chrání před vnější vlhkostí, ale současně umožňuje odvětrávat pot od nohou. Vnitřní strana límečku je též vyrobena z měkké kůže, což botě dává klasický nádech a současně je znamením vyšší třídy obuvi.

Celkově robustní dojem podtrhuje i použitá podešev Vibram® Baltra s výrazným samočistícím profilem a hrubým vzorkem, který usnadňuje pohyb ve sněhu, blátě či suti.

Svršek:nubuková kůže + špička chráněná gumou proti okopání
Podšívka:membrána TeporDry®
Typ podešve:Vibram® Baltra
Hmotnost půlpáru:cca 860 gramů (velikost 42)
Mezipodešev:PA 4mm

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně. Pro hodně vodou a špínou namáhané boty lze zvolit i výrobky na bázi speciálních vosků či krémů.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Pamatujte na to, že impregnace ve formě krémů či vosků výrazně mění vzhled a charakter nubukové usně, proto doporučujeme tyto přípravky aplikovat na skrytém místě, abyste si ověřili výsledný vzhled úpravy kůže. Současně upozorňujeme, že přípravky na bázi vosků a krémů mohou výrazně omezit praopropustnost kůže a může tak docházet k většímu pocení nohou. Voskové či krémové impregnace nikdy neaplikujte na látkové části obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus