O produktu

Technicky laděný model na lehký běh v přírodě, vybavený utahováním systémem BOA.
Vyprodáno
Vyprodáno

Univerzálně použitelná obuv s rychlošněrováním systému BOA.

Svršku dominuje kombinace syntetické tkaniny, umělé kůže, nastřikované prvky a především pak BOA systém dotahování ocelových lanek, jež snadno a především rovnoměrně dotahují svršek boty k noze. Jediným zatáhnutím za kolečko se pak bota opět "rozváže" a během vteřiny můžete obuv sundat z nohy. U toho modelu jde dotahovací lanko okolo límečku boty přes patu tak, že dotahuje k sobě zlehka i patní část a tím významně omezuje pohyb nohy v botě.

Tvarování obuvi NestFit je chráněno mezinárodním patentem a přináší úplně jiný zážitek

Podšívka je z materiálu Gore-Tex® Extended Comfort Footwear, který 100% chrání před vnější vlhkostí a propouštím páry od nohou ven přispívá k dobrému klimakomfortu v botách.

Mezipodešev z lité EVA pěny v kombinaci s litou výztuhou se starají o správné místo a míru flexibility boty v ohybu, zatímco podešev Hypergrip® HGL (Light Weight s IceLock bloky) se stará o dobrou přilnavost k terénu za všech podmínek. IceLock bloky gumy totiž obsahují kousky skelnéch vláken a ta omezují klouzání bot na ledu a mokrém povrchu. Přední část boty je dobře chráněna proti okopání masivním gumovým límcem podešve.

Svršek:syntetická useň + syntetická tkanina + BOA
Podšívka:GORE-TEX® Extended Comfort Footwear
Typ podešve:Hypergrip® (HGNS with ICELOCK
Hmotnost půlpáru:cca 340 gramů (vel. 38)
Mezipodešev:litá EVA / TPU ESS

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus