O produktu

Superlehký model běžecké boty s membránou Gore-Tex®, vhodné pro běh v lehkém terénu.
Akce

Naše cena

Cena s DPH
2 490 Kč
Cena bez DPH
2 058 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Primárně pro trailové běhání určená bota, jež je však pro skvělé tlumení došlapu oblíbená i jako bota pro volnočasové chození po městě a v lehkém terénu.

Supervzdušný svršek ze syntetické textilie s aplikovanými 3D prvky vyniká svou prodyšností, zároveň velmi lehce vysychá.

Anatomické tvarování boty NestFit®, vyvinuté po změření 20.000 párů nohou, pomáhá nohu obejmout tak, aby bota perfektně obepínala nohu ve všech její částech. Nestfit však není jen vzhled svršku - naopak zahrnuje ucelený systém tvarování svršku, stélek, mezipodešve, podešve. Přispívá tak k jedinečnému komfortu v takto navržené a vyrobené obuvi.

Podšívka s membránou Gore-Tex® poskytuje 100% ochranu před vnější vlhkostí a díky paropropustnosti udržuje uvnitř boty klimakomfort na velmi vysoké úrovni.

Mezipodešev je odlita z EVA pěny, což botě dává vysoký komfort pružení při došlapu, takže běh či chůze tolik nezatěžují kloubní aparát.

Podešev HyperGrip® je vysoce odolná vůči opotřebení, má skvělé záběrové vlastnosti a díky technologii IST® (Independent Suspension Technology) pomáhá udržovat stabilitu i na velmi malých nerovnostech (typicky při šlápnutí na kamínek na sfaltu) tím, že umí "odfiltrovat" malé nerovnosti.

Podšívka:GORE-TEX®
Typ podešve:HyperGrip® HGL
Mezipodešev:EVA s odpružením
Hmotnost:330g./půlpár ve vel.UK 8 (EUR 42)

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus