Treksta-Terminal-mid-21-GTX-dark-brown-00001-1000px.jpg

O produktu

Tříčtvrteční velmi komfortní model do města, vybavený protiskluzovou podešví IceLock a střihem svršku NestFit pro dokonalé padnutí na nohu.
Vyprodáno
Vyprodáno

Velmi komfortní bota do města, jež upoutá svým neotřelým a přitom klasickým vzhledem.

Tvarování NestFit®, jež věrně napodobuje přirozený tvar lidské nohy nejen co do vnějšího obrysu, ale u co do došlapové plochy a jejího tvarování, zaručuje při volbě správné velikosti nebývalou míru komfortu. Je to výsledek 3D měření u několika desítek tisíců lidí, přičemž výsledný tvar pak poskytuje komfort u cca 90% uživatelů, kteří tvoří většinu z naměřeného vzorku nohou.

Tento model je určen pro pohyb ve městě po dlažbě či asfaltu, kde vyniknou jak skvěle utlumený došlap díky mezipodešvi z PU pěny, tak i podešev s velkou styčnou plochou a bloky pryže IceLock®, jež výrazně omezuje klouzavost na mokrém nebo namrzlém povrchu.

Svršek z přírodní kůže poskytuje výrobnou ochranu před nepříznivým počasím, elegantní vzhled a vyžaduje vcelku nenáročnou údržbu.

Podšívka s membránovým systémem Gore-Tex® se pak stará o příjemné mikroklima uvnitř boty a zabraňuje prostupu vnější vlhkosti dovnitř obuvi.

Tuto botu doporučujeme pro pohyb po městě po celý rok, není však primárně určena pro pohyb ve sněhu či pohyb mimo zpevněný povrch.

 

Zde nabídnutá obuv je označena jako 2. jakost z důvodu drobných vad, nebránících používání a neomezujících komfort.

Tyto vady nelze reklamovat - byly kompenzovány extrémní slevou.

Na jednotlivých párech se vyskytují jednotlivě tyto vady:

  • mírné zohnutí vrchové kůže v šitém spoji
  • uvolněná podšívka v oblasti nad palcem nohy
Svršek:olejovaná nubuková useň
Podšívka:GORE-TEX®
Typ podešve:HyperGrip® HGL s brzdnými bloky IceLock
Hmotnost půlpáru:cca 400 g. (velikost 42)
Mezipodešev:litá EVA pro maximální tlumení došlapu

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně. Pro hodně vodou a špínou namáhané boty lze zvolit i výrobky na bázi speciálních vosků či krémů.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Pamatujte na to, že impregnace ve formě krémů či vosků výrazně mění vzhled a charakter nubukové usně, proto doporučujeme tyto přípravky aplikovat na skrytém místě, abyste si ověřili výsledný vzhled úpravy kůže. Současně upozorňujeme, že přípravky na bázi vosků a krémů mohou výrazně omezit praopropustnost kůže a může tak docházet k většímu pocení nohou. Voskové či krémové impregnace nikdy neaplikujte na látkové části obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus