O produktu

Velmi vysoká lovecká bota se svrškem k kůže Perwanger® a podšívkou se zateplením WinTherm.
Vyprodáno
Vyprodáno
Svršek:kůže Perwanger 2,4-2,6mm + gumový lem proti okopání
Podšívka:membrána + zateplení WinTherm
Typ podešve:Vibram® Foura1202
Hmotnost půlpáru:cca 1050 gramů (půlpár UK 8,0 )
Mezipodešev:T.S.S.L. Andrew System
Materiál stélky:kůže + paměťová pěna

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními přípravky na vodní bázi, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním. Na tuto obuv nikdy nepoužívejte krémy ani vosky. 

Doporučit můžeme ověřené přípravky na kůži:

 

JOLLY Spray:

NST proof spray

 

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus