O produktu

Populární model lehké vycházkové boty pro nenáročnou turistiku a do města.
Vyprodáno
Vyprodáno

Za 10 let prodeje prověřený model do města či pro nenáročnou turistiku nekamenitým terénem.

Kotníkový střih svršku z velurové usně v kombinaci se syntetickou textilií dobře zpevňuje kotník, špička a pata jsou kryté mechanicky odolným PU protektorem, který brání odření obuvi v nejexponovanějších místech.

Podšívka tvoří membrána Comfortex®, která je prodyšná a současně v omezené míře brání promoknutí obuvi (nicméně tato ochrana není 100%).

Podešev s výrazným dezénem má velmi dobré záběrové vlastnosti, je odolná vůči opotřebení a dobře tlumí rázy při došlapu.

Svršek:velurová useň + syntetická tkanina
Podšívka:Comfortex®
Typ podešve:Duras Bross
Hmotnost půlpáru:620g
Mezipodešev:PP
Vložka:vyjímatelná, pratelná
Ochrana špičky boty:PU vrstva

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus