O produktu

Speciální zimní model pro alpinisty a freeridery vyniká vyjímatelnou vnitřní botičkou a rychlošněrováním REEL KNOB.

Vyprodáno
Vyprodáno

Špičkové freeridové boty s vyjímatelnou vnitřní botičkou, určené pro vyznavače splitboardu.

Celkově se jedná o velmi robustní a pevnou botu, vhodnou jak pro splitboard, tak i pro nasazení poloautomatických maček a výstupy terénem, což zároveň říká, že bota má velmi tuhou konstrukci podešve s minimální ohebností.

Vyjímatelná vnitřní botička je z teplo odrážejících materiálů a vzhledem k použití gumy na spodní straně umožňuje chůzi například po chatě (není však určena v žádném případě k chůzi v terénu! )

 

Test této obuvi najdete na stránkách www.splitunite.net

 

 

 

Svršek:přírodní useň s PU zátěrem + Cordura + gumový lem proti okopání + ATOP šněrování
Podšívka:vnitřní vyjímatelná botička ze syntetických materiálů a teplem odrážející fólií
Typ podešve:DAVOS®Galaxy s částečkami skla
Hmotnost půlpáru:cca 1.250gramů (vel. 8 UK)
Mezipodešev:carbon + skelná vlákna

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus