O produktu

Technický model trekové boty s nízkou hmotností, určený do náročného terénu.
Výprodej

Naše cena

Cena s DPH
3 750 Kč
Cena bez DPH
3 099 Kč
Běžná cena
4 990 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Velmi lehký technický model do náročného terénu.

Bota je díky kombinaci vrchových materiálů ze syntetické textilie odolné vůči protrhnutí a kůže s PU zátěrem velmi lehká a prodyšná, konstrukce a gumový ochranný lem jí propůjčují odolnost.

Použitá membrána Veratex je velmi dobře prodyšná a přitom zaručuje nepromokavost.

Podešev Vibram Fourá kombinuje EVA pěnu, jež skvěle tlumí došlap, s otěruodolnou gumou na došlapové ploše, takže kroj je i na tvrdém podkladu dobře utlumen a boty přitom netrpí opotřebením.

Podšívka:membrána VeraTex®
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:Vibram®1203 Fourá + EVA mezipodešev
Hmotnost půlpáru:825g
Mezipodešev:nylon 2,5mm

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus