O produktu

Technický model pro náročné lezení a ferraty.
Výprodej

Naše cena

Cena s DPH
3 590 Kč
Cena bez DPH
2 967 Kč
Běžná cena
4 990 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Technický model pro lezení v mixu jamení a ledu poskytuje vysokou pevnost, nízkou hmotnost a možnost použití poloautomatických maček.

Svršek kombinuje vylmi odolnou kordurovou textilii s velurovou usní, špička je pro lepší mechanickou odolnost kryta pásem gumy.

Podšívka z membrány WindTex garantuje 100% voděodolnost a současně paropropustnost.

Podešev umožňuje uchycení poloautomatických maček díky tvrdé patce, mezipodešev z materiálu EVA tlumí došlap, vnější běhout Vibram Mulaz mí tzv Climbing zone pro větší trakci na hladkém povrchu.

Celkově se jedná o tužší botu pro třísezónní pohyb ve smíšeném terénu za občasného použité maček.

Botu doporučujeme pro středně zkušené turisty, kteří již mají zkušenosti v pohybu náročnějším terénem.

Svršek:velurová useň + syntetická textilie + gumové prvky proti okopání
Podšívka:WindTex® membrána
Ohebnost podešve:4 - velmi tuhá s malou ohebností
Typ podešve:Vibram® Mulaz + patka na mačky
Hmotnost půlpáru:cca 700gramů (půlpár vel. 42)
Mezipodešev:EVA pěna

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus