O produktu

Lehký nadkotníkový model CE certifikované boty pro policejní a bezpečnostní jednotky.

Naše cena

Cena s DPH
4 290 Kč
Cena bez DPH
3 545 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě
Svršek:lícivá hovězí useň síly 1,á - 2,0 mm s vodoodpudivou úpravou
Podšívka:GORE-TEX® Performance Comfort footwear (GORE-TEX® Light Rock)
Ohebnost podešve:2 - zpevněná konstrukce podešve
Typ podešve:nastřikovaná PU tlumící mpodešev s došlapovou plochou z pryže, odolná benzínům a olejům, teplotám do 300°C, antistatická, odolná vůči uklouznutí SRC
Hmotnost půlpáru:cca 780 gramů (velikost 42)
Výška obuvi u paty:cca 20cm (velikost 42)
Vnitřní stélka:speciální antistatická plsť, síla 2 mm
CE certifikace:EN ISO 20347:2012 O3 HI HRO WR FO CI - SRC, OOP 2. kategorie
Ochrana perforace podešve:cca 3,6 mm silná vícevrstvá kompozitní textilie, odolnost 1100 Newton dle normy EN 12568:2010, proti běžným ocelovým planžetám skvěle tlumí chlad/tepolo, tlumí došlap, má větší krytou plochu a nekoroduje
Ochrana špičky boty:1,8 mm silná tužinka
Materiál šicích nití:polyesterové nitě 20/3, vodoodpudivá úprava
Materiál tkaniček:kulaté polesterové tkaničky, vodoodpudivá úprava

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus