O produktu

Záchranářská obuv s CE certifikací pro profesionální použití.

Naše cena

Cena s DPH
5 490 Kč
Cena bez DPH
4 537 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě
Svršek:lícová useň síly 1,8 - 2,0 mm s vodoodpudivou úpravou
Podšívka:GORE-TEX Performance Comfort Footwear
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:polyuretanová, antistatická, odolnost vůči uklouznutí SRC, odolná olejům a benzínům, s tlumičem došlapu pod patou, odolná teplotám až 300°C
Hmotnost půlpáru:cca 830 gramů (vel. 42)
Materiál stélky:speciální antistatická plsť, síla cca 2,5mm, vyjímatelná
Výška obuvi u paty:cca 23 cm
CE certifikace:EN 20345:2011 S3 HRO HI CI WR SRC, BS 7971-5:2004 Type 2, Perf. Level 3 FRU CHEM
Ochrana perforace podešve:vícevrstvý laminát dle EN 12568:2010, oproti klasickým kovovým planžetám lépe izoluje vůči chladu a teplu, poskytuje měkčí došlap, má větších chráněnou plochu a nekoroduje
Ochrana špičky boty:dle EN12568:2010, z legovaného ALU (lehčí o 40%), špička krytá gumou
Materiál šicích nití:z materiálu Kevlar®, zpomalující hoření, černé barvy
Materiál tkaniček:meta-aramidové (Nomex®), samozhášivé, kulaté, s vodoodpudivou úpravou

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus