O produktu

Nazouvací verze protipořezové obuvi pro profesionální hasiče - DOPRODEJ.
Výprodej

Naše cena

Cena s DPH
3 999 Kč
Cena bez DPH
3 305 Kč
Běžná cena
6 890 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě
Svršek:lícová useň s vodoodpudivou úpravou
Reflexní prvky:Reflex Scotchlite 3M, červená barva
Podšívka:CROSSTECH® - 4-vrstvá membrána odolná vůči pronikání bakterií a virů
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:z nitrilové antistatické pryže, odolná 300st. Celsia, se samočistícím profilem, odolná benzínům a olejům, odolná vůči uklouznutí SRC
Hmotnost půlpáru:cca 1.450gramů (půlpár vel. 42)
Materiál stélky:80% PES + 20% VISCOSA, vyjímatelná, pratelná
CE certifikace:EN 15090:2012 F2A HI3 CI AN - SRC - OOP III.kategorie, odolná vůči motorové pile dle EN ISO 17249 - třída 1
Ochrana perforace podešve:vícevrstvý laminát, skvěle tlumící teplo/chlad, tlumící došlap, chránící i klenbu chodidla
Ochrana špičky boty:ALU litina, odolná 200Joule, o 40% lehčí než ocelové kaple, z vnějšku krytá silnou gumou
Materiál šicích nití:samozhášecí, červené barvy

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus