O produktu

Hasičská šněrovací zásahová obuv pro profesionální použití.
Vyprodáno
Velikostní tabulka
Vyprodáno

Profesionální hasičská obuv s plnou CE certifikací.

Polo-holeňový model s odnímatelným rychlošněrováním, jež usnadňuje čištění obuvi pod zipem, zaujme lehkostí, ohebností a komfortem při každodenním použití.

Velký důraz byl při návrhu boty kladen na pohodlí, maxímální míru bezpečnosti a dlouhou životnost.

Díky použití nejkvalitnějších dostupných materiálů a preciznímu střihu se jedná o prakticky to nejlepší, co může mít profesionální hasič na nohou.

 

Na svršek byla použita nejkvalitnější lícová hovězí useň, v místech ohybu boty na nártu i na patě je použita speciální měkká a přitom vysoce odolná flexibilní kůže.

Robustnost a odolnost podtrhuje překrytí špičky boty silnou vrstvou gumy, jež brání poškození svršku okopáním.

Podšívka je tvořena 4-vrstvým laminátem nepromokavé membrány GORE-TEX® DURACOM CAMBRELLE, který spojuje odolnost vůči pronikání vlhkosti dovnitř s praropropustností.

Použitá podešev z nitrilové antistatické gumy je odolná palivovým olejům, benzínům, kontatnímu teplu až 300st. Celsia a je certifikována nejvyšší třídou odolnosti vůči uklouznutí SRC. Samozřejmostí je samočistící profil, který usnadňuje samovolné odpadávání bahna, sněhu a kamínků.

Ochrana vůči propíchnutí skrz podešev je řešení vícevrstvým laminátem z kevlarových tkanin (podobné neprůstřelným vestám), který nejen že má oproti běžně používaným ocelovým planžetám vyšší míru odolnosti vůči propíchnutí, ale současně výborně izoluje vůči promrznutí a navíc v případě jakéhokoli poškození podešve nezačne korodovat, což je u běžných ocelových planžet běžný jev. Tento laminát je navíc v obuvi nejen ve spodní došlapové části, ale účinně chrání pomocí bočních panelů i vůči propíchnutí kůže svršku v oblasti klenby nohy. V neposlední řadě je tento laminát výrazně komfortnější při chůzi po tvrdém povrchu, jako je asfalt nebo dlažba, takže při celodenním použití ve městě pak uživatele tolik nebolí nohy.

 

Tento model byl po několika letech nahrazen modernější verzí 9381GA.

Svršek:lícová useň + špička krytá gumou proti okopání
Reflexní prvky:Reflex Scotchlite 3M, žlutá barva
Podšívka:GORE-TEX® DURACOM CAMBRELLE
Typ podešve:nitrilová, olejuvzdorná, neklouzavá (SRC), do 300°C
Hmotnost půlpáru:1.275 gramů půlpár velikosti 42 EU
Výška obuvi u paty:30 cm
CE certifikace:EN 15090:2012 F2A HI3 CI AN - SRC - OOP 3. kategorie
Ochrana perforace podešve:vícevrstvý laminát dle EN 12568:2010, oproti klasickým kovovým planžetám lépe izoluje vůči chladu a teplu, poskytuje měkčí došlap, má větších chráněnou plochu a nekoroduje¨
Ochrana špičky boty:dle EN12568:2010, z legovaného ALU (lehčí o 40%), špička krytá gumou
Materiál šicích nití:samozhášecí z kevlarových vláken
Materiál tkaniček:meta-aramidové (Nomex®), samozhášivé, kulaté, s vodoodpudivou úpravou

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus