O produktu

Celokožená bota s minimem švů, ideální na lehkou turistiku.
Akce

Naše cena

Cena s DPH
2 990 Kč
Cena bez DPH
2 471 Kč
Běžná cena
3 790 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Jeden z nejkomfortnějších modelů lehčí trekové obuvi pro celoroční použití v lehčím terénu.

Svršek je celý vyroben z kůže a to včetně límečku i chlopní jazyka, díky čemuž jsou výrazně usnadněny údržba i čištění. Použitá nubuková useň je navíc olejovaná, takže velmi dobře odolává promočení.

Podšívka s membránou Gore-Tex poskytuje dokonalou ochranu před proniknutím vnější vlhkosti k noze a současně umožňuje odvod tělesných par ven z obuvi, což snižuje riziko přehřátí nohou.

Dvousložková podešev pak díky PU jádru poskytuje velmi komfortní došlap i na tvrdém povrchu, jako je městská dlažba nebo naopak kamenitý terén, běhoun z odolné gumy je pak vysoce odolný vůči opotřebení. Širší stavba podešve uživateli usnadňuje bezpečný došlap i na méně stabilním povrchu.

Svršek:olejovaná nubuková kůže
Podšívka:GORE-TEX® Performance Comfort Footwear (More Seasons Sierra)
Ohebnost podešve:2 - zpevněná konstrukce podešve
Typ podešve:KAYLAND® Sure Grip
Hmotnost půlpáru:cca 580 gramů (velikost 42)
Mezipodešev:shock absorber PU

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NSt shoe fresh eucalyptus