O produktu

Approach model do náročného terénu s nepromokavým svrškem a lepivou směsí podešve.
Akce

Naše cena

Cena s DPH
3 460 Kč
Cena bez DPH
2 859 Kč
Běžná cena
4 890 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Stylová a přitom vysoce technická approach bota do náročných technických terénů, ferraty a mixové lezení.

Svršek v kombinaci mikrovlákna, technické otěruvzdorné textilie a masivního gumového lemu vyniká moderním a vysoce funkčním designem.

Pozornost poutá dlouhé šněrování, jež umožňuje velmi precizní sešněrování, což dává uživateli jistotu precizního došlapu a minimalizuje klouzání nohy v botě. 

Použitá technologie EksoTech vytváří vnější skelet, který minimalizuje boční torzi nohy v botě bez omezení vlastní mobility.

Tato verze má podšívku z materiálu Gore-Tex®, což je vodonepropustná, ale přitom prodyšná membrána, jež zaručuje nepromokavost, ale současně umožňuje unikání tělesných par o obuvi ven, čímž přispívá k pocitu pohody zvláště za mokrých vnějších podmínek.

Exluzivně firmou Kayland používaní podešev Vibram® Gravity je vyrobena ze dvou rozdílných směsí pryže: IdrogipTM ve špičce a patě pro zlepšení záběrových a brzdných vlastností a směsi MegagripTM ve středové části bot. Mezipodešev z odlévané EVA pěny činí botu příjemnou na došlap, což oceníte nejen ve tvrdém kamenitém terénu.

Svršek:syntetická textilie + microfiber + špička chráněná proti okopání gumou
Podšívka:Gore-Tex Extended Comfort Footwear (Prism 3ly)
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:Vibram® Gravity
Hmotnost půlpáru:390g. (vel. UK8)
Mezipodešev:litá EVA
Materiál stélky: pěnovka + textilie

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus