O produktu

Středně vysoký model vynikající lehkostí určený pro třísezónní použití.
Vyprodáno
Vyprodáno

Kvalitní kotníková bota pro lehčí trekking.

Třísezonní model (jaro-léto-podzim) vyniká lehkostí a komfortem nošení.

Svršek kombinující velurovou useň a technickou syntetickou textilii s vysokou odolností vůči protržení je vzdušný, takže omezuje pocení nohou z přehřátí a současně díky koženým dílům a vnitřní konstrukci je dostatečně pevný.

Podšívka s membránou Gore-Tex Extended Comfort Footwear umožňuje ventilaci lidského potu ven z obuvi a současně brání pronikání vody dovnitř bot.

Bytelná podešev Vibram Fourá je velmi dobře odolná vůči opotřebení a poskytuje dobré záběrové a brzdné vlastnosti.

V kombinaci se skvěle tlumící mezipodešví z EVA pěny tak zajišťuje komfort chůze i po tvrdém kamenitém terénu.

 

Svršek:velurová useň síly 1,6 - 1,8 mm + otěruvzdorná textilie + gumou proti okopu chráněná špička
Podšívka:Gore-Tex Extended Comfort Footwear (Prism 3ly)
Typ podešve:Vibram® Fourá
Hmotnost půlpáru:570g. (vel. 8 UK)
Mezipodešev:EVA
Materiál stélky:plsť + pěnovka + textilie
Napínací stélka:PP

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus