O produktu

Laguiole nůž pro jednoruční otevírání, spoující tradici s moderností.
Vyprodáno
Vyprodáno

Nůž v klasickém designu, přesto významně odlehčený a moderní.

Velmi ostrá a výrazně špičatá čepel s částečně zubatým ostřím hravě přeřízne i jinak hůře dělitelné předměty, jako jsou provazy a lanka.

Kolík umístěný v čepeli umožňuje jednoruční ovládání čepele - její vahození palcem je dílem okamžiku.

Naopak zabudovaná pojistka typu liner lock chrání před nechtěným uvolněním čepele z otevřené polohy a zaklapnutí, když to nečekáte.

Na rukojeť bylo použito dřevo z exotického jasanu s názvem zebra-wood, jež má krásnou strukturu a každý kousek je díky tomu vzhledově unikátní.

Hmotnost:cca 100g.
Rozměry v uzavřeném stavu:12 x 2,5 x 2,1 cm
Délka čepele:cca 12 cm
Materiál čepele:nerezová ocel 420
Materiál rukojeti:jasanové dřevo zebrawood
Typ pojistky čepele:liner lock

Pro ostření užívejte vhodné nástroje - jemný brusný kámen, brousek nebo speciální sadu na broušení nožů, nejlépe však nůž nechávejte nabrousit u odborníka.

Nůž udržujte v čistotě, zejména se vyvarujte znečištění funkčních částí, jako jsou čepy, jemným prachem, který způsobuje poškození. Čepy je vhodné občas ošetřit kapkou oleje.

Čepel nože v případě jakéhokoli znečištění otřete, a pokud nebudete nůž v příštích dnech používat, tak je ideální čepel zakonzervovat potřením olejem, lze použít i přípravek WD40

Nůž není určen k házení, sekání, páčení a podobným činnostem, jež vzhledem k jeho konstrukci mohou vést k jeho poškození.

Zamezte styku nože s kyselinami, rozpouštědly a jinými agresivními chemickými látkami, stejně tak jeho dlouhodobému pobytu ve vlhkém prostředí.

Zejména u nožů s dřevěnou, rohovinovou, kostěnou či plastovou rukojetí zamezte působení silného tepla a mechanickému namáhání, přírodní materiály nejsou vhodné pro mytí v myčce nádobí či jiným podobným způsobům čištění.

Zabraňte přístupu k noži dětem, nesvéprávným osobám či zvířatům, nenechávejte je volně ležet, hrozí zranění!

Pokud je nůž vybaven pojistkou, po jeho otevření zkontrolujte, zda je otevřen natolik, aby došlo k zaklapnutí pojistky.

Při zavírání je nutné dbát na to, aby prsty nezůstaly mezi rukojetí a ostřím čepele.

U nožů vybavených více funkcemi mějte vždy otevřený jen jeden nástroj.

Nože z uhlíkové či damascenské (damaškové) oceli jsou všeobecně náchylnější k rezivění, naopak vydrží déle ostré, jsou však nevhodné ke krájení potravin, doporučujeme u nich obzvláště důkladné dodržování čistoty a údržby (očištění a nakonzervování čepele)

Záruka se vztahuje pouze na materiálové, konstrukční či výrobní vady, nikoliv na poškození způsobené opotřebením, nevhodným užíváním či zanedbanou údržbou, záruka musí být uplatněna u prodejce.