O produktu

Středně dlouhá dýka s rukojetí z palisandru santos.

Naše cena

Cena s DPH
4 500 Kč
Cena bez DPH
3 719 Kč
Zboží je dostupné v termínu: 120 dní
Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

M5 je nůž s pevnou čepelí, který je díky masivnější čepeli vhodný pro většinu outdoorových a kempingových aktivit.

LionSTEEL M5 je vybaven fulltang čepelí z oceli Sleipner se saténovou povrchovou úpravou. Tento typ ocele vyniká dobrou odolností vůči korozi a současně odolností ostří vůči ztupení.

Rukojeť má jemné žebrování, jež omezuje nebezpečí proklouznutí v dlani, v této verzi je rukojeť vyrobena ze exotického dřeva santos.

Rukojeť se upevňuje pomocí šroubů Torx T8 z nerezové oceli.

Na konci rukojeti je dírka k navlečení šňůrky, zadní hrana je ostrá a slouží jako škrtátko křesadla.

M5 je vhodný pro různé táborové použití, například pro řezání větví nebo zpracování potravin.

Průměrné rozměry a snížená hmotnost dělají z tohoto nože vynikající univerzální nástroj, který je ideální při každé outdoorové aktivitě.  

Nůž M5 navrhnul designér Molletta a dodává se s pevným koženým pouzdrem.

Pouzdro - obal:kožené pouzdro
Tlouštka čepele:4,5 mm
Hmotnost:203 g.
Délka čepele:115 mm
Materiál čepele:Sleipner 60-61 HRC
Materiál rukojeti:palisandr santos
Celková délka nože:241 mm

Po každém použití nůž důkladně očistěte, zbavte mastnoty a otřete dosucha.

Pro konzervaci kovových částí lze použít běžně dostupné silikonové oleje, nebo použít mazací přípravek WD40. Zamezte nanesení mazadel či konzervantů na dřevěné, plastové či karbonové části nožů (tzn. rukojeti). Nepoužívejte ke konzervaci ani čištění přípravky rozpouštějící karbonové usazeniny, zvláště u damaškových ocelí to může vést k výrazné změně vzhledu kovových částí.

Nože ani příbory není vhodné čistit v myčce/sušičce nádobí, pokud to vyloženě nepovoluje návod k danému noži, příboru či multifunkčnímu nástroji.

Nože ani příbory nepoužívejte k jiným činnostem, jako je otevírání lahví s korunkovým uzávěrem, plechovek a podobně, k těmto činnostem používejte odpovídající nástroje (otvíráky a podobné).

Nože nejsou vhodné k čištění / umývání v myčce nádobí. Zvláště dřevěným rukojetím by mycí cyklus a chemie použitá v myčce značně ublížily, stejně tak by však došlo k zmatnění povrchu u plastových typů rukojetí kapesních nožů. 

Dbejte na to, aby se nože nedostaly do rukou dětí či osob, jež nejsou schopny odpovídajícím způsobem noži manipulovat a u kterých je riziko úrazu. Doporučujeme nože nosit buď zavřené na klipu (za opasek, kapsu a podobně, nebo v k tomu speciálně určeným látkovým / koženým /kydex pouzdrům.

Nože Lionsteel jsou sestaveny z mnoha drobnějších částí za pomocí speciálních nástrojů, některé části jsou lepené či lisované. Nedoporučujeme proto pokusy nože rozebírat či jinak upravovat, na takto modifikované nože nelze následně uplatnit záruku.

K naostření doporučujeme běžnému uživateli využít služeb profesionálního servisu, zručnější uživatelé mohou nože ostřit pomocí brusných kamenů.

V případě jakýchkoli problémů se s žádostí o servisní zásah obraťte na svého prodejce.