O produktu

Velmi robustní kapesní nůž s čepelí z ocele Sleipner a hliníkovou rukojetí.
Vyprodáno
Vyprodáno

SR2A je zavírací nůž EDC (Every Day Carry), vyrobený technologií SOLID®.

Díky své lehkosti a menším rozměrům je ideálním kapesním společníkem pro všechna každodenní dobrodružství.

Nůž SR2 Aluminium je vybaven čepelí z nerezové oceli Sleipner s černou (MilSpec) povrchovou úpravou  a je opatřen systémem blokování čepele Frame Lock spolu s pojistkou Rotoblock.

Titanové střenky jsou vyztuženy vložkou z kalené oceli.

Rukojeť je vyrobena z unikátního 3D opracovaného bloku hliníkové slitiny Ergal.

V této verzi je titan zbarven do tmavě červena.

Model SR2A, navržený designérem Molletta, je opatřen odnímatelným klipem z nerezové oceli, pro který je dodáván příslušný klíč. Upevňovací šroub klipu je vybaven rozbíječem skla z nerezové oceli.

SR2 Aluminium se dodává v kartonovém obalu, který obsahuje také klip i jeho klíč, jímž lze rovněž nastavit napětí čepele.

Pouzdro - obal:bez pouzdra
Tlouštka čepele:4 mm
Tvrdost čepele:60-61 HRC
Hmotnost:108 g
Délka čepele:78 mm
Materiál čepele:ocel Sleipner
Materiál rukojeti:hliník červený
Typ pojistky čepele:linerLock + RotoLock
Povrchová úprava čepele:černěná ocel
Celková délka nože:180 mm

Po každém použití nůž důkladně očistěte, zbavte mastnoty a otřete dosucha.

Pro konzervaci kovových částí lze použít běžně dostupné silikonové oleje, nebo použít mazací přípravek WD40. Zamezte nanesení mazadel či konzervantů na dřevěné, plastové či karbonové části nožů (tzn. rukojeti). Nepoužívejte ke konzervaci ani čištění přípravky rozpouštějící karbonové usazeniny, zvláště u damaškových ocelí to může vést k výrazné změně vzhledu kovových částí.

Nože ani příbory není vhodné čistit v myčce/sušičce nádobí, pokud to vyloženě nepovoluje návod k danému noži, příboru či multifunkčnímu nástroji.

Nože ani příbory nepoužívejte k jiným činnostem, jako je otevírání lahví s korunkovým uzávěrem, plechovek a podobně, k těmto činnostem používejte odpovídající nástroje (otvíráky a podobné).

Nože nejsou vhodné k čištění / umývání v myčce nádobí. Zvláště dřevěným rukojetím by mycí cyklus a chemie použitá v myčce značně ublížily, stejně tak by však došlo k zmatnění povrchu u plastových typů rukojetí kapesních nožů. 

Dbejte na to, aby se nože nedostaly do rukou dětí či osob, jež nejsou schopny odpovídajícím způsobem noži manipulovat a u kterých je riziko úrazu. Doporučujeme nože nosit buď zavřené na klipu (za opasek, kapsu a podobně, nebo v k tomu speciálně určeným látkovým / koženým /kydex pouzdrům.

Nože Lionsteel jsou sestaveny z mnoha drobnějších částí za pomocí speciálních nástrojů, některé části jsou lepené či lisované. Nedoporučujeme proto pokusy nože rozebírat či jinak upravovat, na takto modifikované nože nelze následně uplatnit záruku.

K naostření doporučujeme běžnému uživateli využít služeb profesionálního servisu, zručnější uživatelé mohou nože ostřit pomocí brusných kamenů.

V případě jakýchkoli problémů se s žádostí o servisní zásah obraťte na svého prodejce.