O produktu

Velmi robustní kapesní nůž s čepelí z damascénské oceli a titanovou rukojetí.

Naše cena

Cena s DPH
9 450 Kč
Cena bez DPH
7 809 Kč
Zboží je dostupné v termínu: 120 dní
Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

T.R.E. je technicky laděný hi-tech kapesní nůž typu EDC(Every Day Carry - nůž pro každý den), který nabízí maximální flexibilitu díky třem různým způsobům otevírání, jež umožňuje patentovaný systém Three Rapid Exchange:

- s flipperem pro rychlé otevření

- se závlačkou na palec, s otvíracím kolíkem na čepeli

- v základní verzi, bez přídavných prvků.

 

Díky velmi nízké hmotnosti a malým rozměrům se jedná o dokonalý kapesní nástroj, ideální pro každodenní dobrodružství.

Čepel tohoto nože je z exkluzivní damaškové oceli od výrobce Chad Nichols, zde v provedení s dezénem "raindrops" (dešťové kapky).

Tento materiál dává čepeli vysokou odolnost vůči ztupení. T.R.E. je vybaven systémem pojistky čepele Frame Lock a exkluzivním mechanismem otevírání a zavírání v ložiscích IKBS, který umožňuje hladký a rychlý chod.

Rám, klip a spacer jsou vyrobeny z titanu 6AI4V, střenka je u této verze též z titanu 6AI4V.

Model T.R.E. byl navržen designérem Molletta, dodává se v elegantní dřevěné krabičce, která obsahuje také otevírací kolík, flipper a klíče T6/T8 potřebné k instalaci a demontáži příslušenství.

Pouzdro - obal:bez pouzdra
Tlouštka čepele:3,5 mm
Hmotnost:84 g
Délka čepele:74 mm
Materiál čepele:damascénská ocel RAINDROP
Materiál rukojeti:titan šedý
Celková délka nože:175 mm

Po každém použití nůž důkladně očistěte, zbavte mastnoty a otřete dosucha.

Pro konzervaci kovových částí lze použít běžně dostupné silikonové oleje, nebo použít mazací přípravek WD40. Zamezte nanesení mazadel či konzervantů na dřevěné, plastové či karbonové části nožů (tzn. rukojeti). Nepoužívejte ke konzervaci ani čištění přípravky rozpouštějící karbonové usazeniny, zvláště u damaškových ocelí to může vést k výrazné změně vzhledu kovových částí.

Nože ani příbory není vhodné čistit v myčce/sušičce nádobí, pokud to vyloženě nepovoluje návod k danému noži, příboru či multifunkčnímu nástroji.

Nože ani příbory nepoužívejte k jiným činnostem, jako je otevírání lahví s korunkovým uzávěrem, plechovek a podobně, k těmto činnostem používejte odpovídající nástroje (otvíráky a podobné).

Nože nejsou vhodné k čištění / umývání v myčce nádobí. Zvláště dřevěným rukojetím by mycí cyklus a chemie použitá v myčce značně ublížily, stejně tak by však došlo k zmatnění povrchu u plastových typů rukojetí kapesních nožů. 

Dbejte na to, aby se nože nedostaly do rukou dětí či osob, jež nejsou schopny odpovídajícím způsobem noži manipulovat a u kterých je riziko úrazu. Doporučujeme nože nosit buď zavřené na klipu (za opasek, kapsu a podobně, nebo v k tomu speciálně určeným látkovým / koženým /kydex pouzdrům.

Nože Lionsteel jsou sestaveny z mnoha drobnějších částí za pomocí speciálních nástrojů, některé části jsou lepené či lisované. Nedoporučujeme proto pokusy nože rozebírat či jinak upravovat, na takto modifikované nože nelze následně uplatnit záruku.

K naostření doporučujeme běžnému uživateli využít služeb profesionálního servisu, zručnější uživatelé mohou nože ostřit pomocí brusných kamenů.

V případě jakýchkoli problémů se s žádostí o servisní zásah obraťte na svého prodejce.