O produktu

Velmi robustní kapesní nůž s čepelí z damascénské ocele a titanovou rukojetí.
Vyprodáno
Vyprodáno

TiSpine je moderní kapesní nůž typu EDC (Every Day Carry),vyrobený technologií SOLID®.

Díky své lehkosti a omezeným rozměrům je ideálním společníkem pro nejrůznější použití.

K dispozici je poslední dostupný kus, výrobce již tento nůž nedodává.

Nůž TiSpine je vybaven čepelí z exkluzivní damaškové ocele od výrobce Chad Nichols s dezénem "raindrops" (dešťové kapky)  a je opatřen systémem pojistky čepele Frame Lock.

Rukojeť vyrobená na 4D obráběcích strojích je z jednoho kusu titanu 6AI4V, u této verze nože je povrchová úprava matně šedá.

Model TiSpine, navržený společností RYP, má rukojeť obohacenou o křivky, které umožňují velmi pevný úchop, a je opatřen klipem z nerezové oceli.

TiSpine se dodává v elegantním tubusu z plexiskla, který umožňuje obdivovat hladce opracovaný titan i v okamžiku, kdy je nůž bezpečně uložen.

Pouzdro - obal:bez pouzdra
Tlouštka čepele:3,5 mm
Hmotnost:100 g
Délka čepele:85 mm
Materiál čepele:damascénská ocel Raindrop
Materiál rukojeti:titan matný
Celková délka nože:195 mm

Po každém použití nůž důkladně očistěte, zbavte mastnoty a otřete dosucha.

Pro konzervaci kovových částí lze použít běžně dostupné silikonové oleje, nebo použít mazací přípravek WD40. Zamezte nanesení mazadel či konzervantů na dřevěné, plastové či karbonové části nožů (tzn. rukojeti). Nepoužívejte ke konzervaci ani čištění přípravky rozpouštějící karbonové usazeniny, zvláště u damaškových ocelí to může vést k výrazné změně vzhledu kovových částí.

Nože ani příbory není vhodné čistit v myčce/sušičce nádobí, pokud to vyloženě nepovoluje návod k danému noži, příboru či multifunkčnímu nástroji.

Nože ani příbory nepoužívejte k jiným činnostem, jako je otevírání lahví s korunkovým uzávěrem, plechovek a podobně, k těmto činnostem používejte odpovídající nástroje (otvíráky a podobné).

Nože nejsou vhodné k čištění / umývání v myčce nádobí. Zvláště dřevěným rukojetím by mycí cyklus a chemie použitá v myčce značně ublížily, stejně tak by však došlo k zmatnění povrchu u plastových typů rukojetí kapesních nožů. 

Dbejte na to, aby se nože nedostaly do rukou dětí či osob, jež nejsou schopny odpovídajícím způsobem noži manipulovat a u kterých je riziko úrazu. Doporučujeme nože nosit buď zavřené na klipu (za opasek, kapsu a podobně, nebo v k tomu speciálně určeným látkovým / koženým /kydex pouzdrům.

Nože Lionsteel jsou sestaveny z mnoha drobnějších částí za pomocí speciálních nástrojů, některé části jsou lepené či lisované. Nedoporučujeme proto pokusy nože rozebírat či jinak upravovat, na takto modifikované nože nelze následně uplatnit záruku.

K naostření doporučujeme běžnému uživateli využít služeb profesionálního servisu, zručnější uživatelé mohou nože ostřit pomocí brusných kamenů.

V případě jakýchkoli problémů se s žádostí o servisní zásah obraťte na svého prodejce.