O produktu

Velmi pohodlný letní model pro výlety lehkým terénem a do města.
Vyprodáno
Vyprodáno

Letní model nízké vycházkové obuvi s typicky dlouhým šněrováním, vhodný do města a na lehkou turistiku.

Pro svršek z velurové usně jsou typické čisté linie s minimem dílů, velmi dlouhé šněrování, umožňující precizní sešněrování nohy a špička boty z otěruodolného materiálu, chránícího před odřením.

Podšívka tohoto vyloženě letního modelu je vyrobena z mesh síťoviny, jež dobře odvádí pot od nohy a přispívá tak k vysokému komfortu.

Dvoukomponentní podešev je aplikována technologií nástřiku na svršek, kdy mezipodešev z PU pěny velmi dobře tlumí došlap a vnější vrstva pro změnu je odolná vůči opotřebení otěrem.

Svršek:velurová useň + špička krytá proti odření
Podšívka:syntetická tkanina (bez membrány)
Typ podešve:dvouvrstvá, skvěle tlumící došlap
Hmotnost půlpáru:cca 380 gramů (velikost 39)

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh