O produktu

Elegantní celokožený model s minimem švů pro každodenní pohyb ve městě a lehkou turistiku.

Naše cena

Cena s DPH
1 990 Kč
Cena bez DPH
1 645 Kč
Běžná cena
1 995 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Do lehčího terénu určená treková obuv s koženým svrškem a kvalitní bi-komponentní podešví

  • svršek kombinující promašťovanou hladkou kůži a textilní části je dobře mechanicky odolný vůči zatrhnutí o větve či kameny
  • minimum švů na svršku snižuje riziko zatrhnutí a usnadňůje údržbu obuvi
  • podšívka s membránou Waterproof velmi dobře odolává promoknutí a je přitom paropropustná
  • pryžová dvousložková podešev velmi dobře tlumí došlap a je dobře otěruvzdorná

Tento model se hodí pro široké spektrum uživatelů, kteří jej ocení jak ve městě, tak při lehčích vycházkách nenáročným terénem.

Svršek:hydrofobní voskovaná kůže
Podšívka:membrána WP®
Ohebnost podešve:2 - zpevněná konstrukce podešve
Typ podešve:pryžová, bi-komponentní
Hmotnost půlpáru:cca 510 gramů (velikost 42)
Mezipodešev:PU
Vnitřní stélka:anatomická Ortholite® - vyjímatelná, pratelná

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NSt shoe fresh eucalyptus