O produktu

Robustní vycházková bota, vhodná na trekking i do lesa.
Vyprodáno
Vyprodáno

Klasicky pojatý model s minimem švů na svršku, určený do lesa a na lehčí turistiku.

Základní charaktiristiky modelu:

  • celokožený svršek s minimem švů pro eliminaci nebezpečí zatrhnutí o větve či kameny
  • podšívka s membránou TeporDry zajišťuje nepromokavost/prodyšnost
  • kožený límeček boty z vnější i vnitřní strany pro maximální komfort
  • tradiční typ podešve Vibram New Bifida s vysokým límcem pro ochranu proti okopu

Botu doporučujeme pro ty, kteří chtějí robustnější botu s pevnější konstrukcí do lesních terénů.

Svršek:lícová hovězí useň
Podšívka:membrána TeporDry®
Typ podešve:Vibram® New Bifida
Hmotnost půlpáru:cc 800 gramů (půlpár velikosti 42)
Mezipodešev:PA 4 mm

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními krémy/vosky, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

JOLLY Crem

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NSt shoe fresh eucalyptus