O produktu

Kožené stélky s tlumičem došlapu pod anatomicky tvarovanou patou, omezující vznik zápachu díky aktivnímu uhlí.
Novinka

Naše cena

Cena s DPH
500 Kč
Cena bez DPH
413 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Jedny z nejlepších stélek, vhodných do kotníkové obuvi.

Díky horní vrstvě z přírodní kůže stélky velmi dobře absorbují pot, který je následně pohlcen spodní vrstvou s příměsí aktivního uhlí. Tato vrstva zabraňuje rozkladu potu a tím výrazně omezuje vznik zápachu. Horní vrstva kůže má zdrsněný povrch, který omezuje klouzavost nohy po povrchu vložky.

Anatomicky vytvarovaná výztuha paty napomáhá správnému tvarování patní části a zasahuje až do prostoru klenby chodidla. Materiál výztuhy se mírně tlakem nohou a teplotou přizpůsobuje tvaru chodidla. V patní výztuze je integrovaný tlumič došlapu z patentovaného materiálu Poron®. Tento materiál velmi dobře tlumí rázy vznikající došlapem nohou na tvrdém povrchu a snižuje tak namáhání kloubů a páteře.

Vložky jsou ideální pro použití v běžné turistické obuvi, případně pro použití v botách, v nichž potřebujete kompenzovat nízký nárt v obuvi - tam, kde by jinak byla noha příliš volná v oblasti nártu a před nártem.

Materiál stélky:speciálně upravená kůže + pot absorbující pěna s aktivním uhlím
Zpěvnění pod patou:anatomicky tvarovaný plast s tvarovou pamětí
Tlumič došlapu:ano - Poron ®
 • Stélky pomáhají v obuvi udržet lepší mikroklima (tím, že absorbují pot od nohou, případně pasivně i tím, že zabraňují rozkladu potu a vzniku nežádoucích pachů) a zlepšují komfort při chůzi díky tlumení došlapu.

  Proto doporučujeme následující kroky, jež pomohou udržet tyto stélky v dobrém stavu:

  • po každém použití stélky vyjměte a nechte je volně položené usušit ve větrané suché místnosti (mimo dosah slunečního svitu nebo zdrojů sálavého tepla) 
  • stélky při větším znečištění (například hlína) vyjměte, mírně navlhčete vlažnou vodou a za pomoci běžného mýdla nebo speciálního čističe očistěte a následně nechte pomalu vyschnout - toto nedoporučujeme u stélek s vrstvou z kůže
  • stélky s vrstvou kůže nechávejte pouze vyschnout, protože omývání+čištění a následné vysychání by vedlo pouze k ztvrdnutí kůže a ztrátě funkčnosti.

  Při každodenním vyjmutí stélek a vložení do obuvi až před použitím sami poznáte rozdíl oproti stavu, kdy stélky v botách nevysušujete a nečistíte, zvláště pak v zimě.