O produktu

Robustní klasický model s koženou podšívkou a přišívanou podešví.
Výprodej

Naše cena

Cena s DPH
3 990 Kč
Cena bez DPH
3 297 Kč
Běžná cena
5 990 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Masivní těžká bota do kamenitého terénu v klasickém střihu a konstrukci s přišívanou podešví.

Vysoký střih zaručuje pevné usazení nohy v botě, kdy kožená podšívka se vlivem tepla a tlaku nohy dokonale přizpůsobí tvaru nohy.

Kožená podšívka boty výborně absorbuje pot od nohou, ale je potřeba ji právě kvůli této absorpční schopnosti pravidelně důkladně vysušit.

Spojení svršku a podešve Vibram zajišťuje dvojitý šev typu Goodyear - to nejlepší, co kdy bylo z hlediska pevnosti spoje vymyšleno.

Boty jsou dodávány bez vnitřní vložky - na "dně" je tak vidět kožená napínací stélka a vnitřní vyjímatelnou stélku je nutno si koupit dle vlastních představ a potřeb.

Vzhledem k celkové vysoké tuhosti obuvi doporučujeme zakoupit silnější stélky, ideálně s tlumící částí pod patou.

Podšívka:přírodní useň
Ohebnost podešve:4 - velmi tuhá s malou ohebností
Typ podešve:Vibram® Montagna Block
Hmotnost půlpáru:1.210 gr. (půlpár velikosti 42EU)
Mezipodešev:Salpoflex AX

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus