O produktu

Klasická lovecká obuv holeňového typu, se zdrhovadlem na vnější straně a beránkem uvnitř.

Naše cena

Cena s DPH
6 610 Kč
Cena bez DPH
5 463 Kč
Běžná cena
6 990 Kč
Zboží je dostupné v termínu: 45 dní
Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě
Svršek:hydrofobní promašťovaná lícová useň 2,6-2,8mm + kůže Perwanger (matná část na lýtku)
Podšívka:membrána Windtex® + přírodní beránek
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:Vibram Montagna Block přišívaná
Hmotnost půlpáru:1.160g
Mezipodešev:Microlite

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat přípravky ve formě sprejů (jež však musí bezpodmínečně obsahovat kůži vyživující složky), nebo nejlépe speciálními přípravky na vodní bázi, jež kůži dodají potřebné zvláčňující látky a dobře ji ochrání před navlháním. Na tuto obuv nikdy nepoužívejte krémy ani vosky. 

Doporučit můžeme ověřené přípravky na kůži:

 

JOLLY Spray:

NST proof spray

 

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh