Fitwell-Giove-F70-30-2-dark-grey-02-web.jpg

O produktu

Nová verze oblíbeného modelu pro vícedenní treky s minimem švů a masivní obsázkou proti okopu.

Naše cena

Cena s DPH
7 199 Kč
Cena bez DPH
5 949 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Robustní model pro vícedenní přechody hor, nyní v novém moderním barevném pojetí.

Po několika letech inovovaný model nabízí tyto hlavní charakteristiky:

  • svršek vyrobený ze značkové usně Perwanger® poskytuje maximální mechanickou odolnost pro náročné podmínky v horách
  • minimum švů na svršku a především jeden díl kůže v oblasti jazyka usnadňují údržbu a zvyšují důvěryhodnost konstrukce
  • dvoudílný všívaný jazyk má samostatně nastavitelnou polohu vnitřního dílce pro maximální komfort po celý den
  • použitá 4-vrstvá membrána Event® poskytuje maximálně možný tepelný komfort uvnitř i za nepříznivého počasi
  • nově vyvinutá mezipodešev s 2 odlišně tlumícími prvky z EVA pěny zaručuje jak stabilitu, tak současně i tolik potřebné tlumení došlapu
  • léty prověřená podešev Vibram® Fourá se skvěle hodí pro boty, jež většinu času šlapou v kamení či jiném náročném terénu

S touto obuví na nohách se můžete v klidu vydat prakticky kamkoli v přírodě a budete překvapení komfortem, jaký vám tato bota poskytne.

Na obuv lze samozřejmě připevnit samozřejmě i mačky, u tohoto modelu však nelze použít automatické ani poloautomatické (jakkoli vzhled patního dílce naznačuje možnost použití poloautomatů).

Jedná se o inovovaný model, který nahrazuje předchozí generaci Fitwell Giove eVent nero.

Svršek:silná kůže PERWANGER + masivní gumový lem proti okopání
Podšívka:4-vrstvá membrána eVent®
Ohebnost podešve:4 - velmi tuhá s malou ohebností
Typ podešve:Vibram® Fourá
Hmotnost půlpáru:cc 860 gramů (velikost UK 8)
Mezipodešev:EVA + PU

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně. Pro hodně vodou a špínou namáhané boty lze zvolit i výrobky na bázi speciálních vosků či krémů.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST proof gel

NST le cirage

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Pamatujte na to, že impregnace ve formě krémů či vosků výrazně mění vzhled a charakter nubukové usně, proto doporučujeme tyto přípravky aplikovat na skrytém místě, abyste si ověřili výsledný vzhled úpravy kůže. Současně upozorňujeme, že přípravky na bázi vosků a krémů mohou výrazně omezit praopropustnost kůže a může tak docházet k většímu pocení nohou. Voskové či krémové impregnace nikdy neaplikujte na látkové části obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NSt shoe fresh eucalyptus