O produktu

Nízký model pro turistiku, vyrobená z nové generace materiálů pro co nejnižší hmotnost a maximální komfort.
Akce

Naše cena

Cena s DPH
2 860 Kč
Cena bez DPH
2 364 Kč
Běžná cena
3 795 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Obuv určena pro lehčí až středně náročné treky, hiking a approach.

Svršek je vyroben z velmi dobře prodyšných materiálů, čímž se omezuje pocení nohou při vyšších venkovních teplotách.

Podšívka je vyrobena z osvědčeného materiálu Gore-Tex Extended Comfort Footwear, který zajišťuje 100% nepromokavost, takže nějaká ta vlhká tráva nebo občasné proběhnutí kaluží nemusí končit promočenou botou.

Podešev Vibram Track kombinuje dobré záběrové vlastnosti a odolnost materiálu vůči abrazi.

Svršek:microfiber + syntetcická textilie + špička krytá gumou proti okopání
Podšívka:Gore-Tex Extended Comfort Footwear
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:Vibram Track
Hmotnost půlpáru:515 gramů - půlpár ve velikosti UK 8
Mezipodešev:PU patka + EVA tlumič

 

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus