Cosmic Jab Wave 17 oceania lime - 00001-1000px.jpg

O produktu

Velmi dobře odpružený nízký model do města a lehkého terénu, určený jako volnočasová obuv.
Výprodej

Naše cena

Cena s DPH
1 160 Kč
Cena bez DPH
959 Kč
Běžná cena
1 890 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Komfortní lehká trekovka do města a nenáročného terénu.

Svršek v kombinaci velurové kůže a textilu je dobře prodyšný, špička je chráněna proti odření PU zátěrem.

Podšívka je vybavena nepromokavou membránou, jež ochrání před vnější vlhkostí a současně trochu omezí vnikání chladu do boty v chladnějších dnech.

Podešev je složena z došlap tlumícího jádra z EVA pěny, došlapová plocha je z klasické otěruodolné pryže.

Stélky jsou vyjímatelné, pratelné, dobře absorbující pot.

Svršek:velurová useň + špička chráněná proti opotřebení
Podšívka:membránová podšívka Waterproof
Ohebnost podešve:2 - zpevněná konstrukce podešve
Typ podešve:PU, dvoubarevná, dvě různé tuhosti
Hmotnost půlpáru:cca 430g. (vel. 42)
Vnitřní stélka:anatomická

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh