Lytos-Cosmic-low-WP-tobacco-00003.jpg

O produktu

Pro celoroční použití vhodná lehčí turistická bota moderního designu.
Výprodej

Naše cena

Cena s DPH
1 690 Kč
Cena bez DPH
1 397 Kč
Běžná cena
2 290 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

 

Celoročně použitelný model lehké vycházkové boty sportovního střihu, vhodný do města i pro lehkou turistiku nenáročným terénem.

 

Svršek je vyroben z technického mikrovlákna, jež imituje přírodní velurovou kůži. Důvodem je vyšší odolnost boty vůči promáčení a následnému vysoušení, jež u přírodních kůží vedou časem k poškozením (praskání, šupinkovatění apod.). Mikrovlákno si zachovává vysikou pevnost, prodyšnost a vzhled i při opakovaném promočení a vysušení a je tak ideální (a též dražší) alternativou k velurové usni. Černé prvky svršku stejně jako imitace karbonu jsou z potahované syntetické pryže, jež má zvýšenou odolnost vůči poškození otěrem a celkově lehce zpevňuje svršek.

Podšívka je vyrobena z vícevrstvé membrány WaterProof®, jež  brání pronikání vlhkosti dovnitř bot a současně umožňuje odpařování tělesných par ven, čímž přispívá k příjemnému pocitu za různých klimatických podmínek.

Vnitřní vložka značky Ortholite® je vyjímatelná, pratelná a především je anatomicky tvarovaná.

Podešev Vibram® Pillow má širokou došlapovou základnu, což poskytuje bezpečný došlap. Použitá směr pryže pak je univerzálně použitelná jak na zpevněném povrchu ve městě, tak i v lehkém terénu. Mezipodešev z materiálu EVA velmi dobře tlumí rázy a šetří tak klouby nohou a kosterní aparát.

Svršek:hydrofobní mikrovlákno (imitace kůže) + bycast
Podšívka:membrána Waterproof®
Ohebnost podešve:2 - zpevněná konstrukce podešve
Typ podešve:Vibram® Pillow
Hmotnost půlpáru:cca 400 gramů (velikost 42)
Mezipodešev:EVA bi-density
Vnitřní stélka:Ortholite® anatomicky tvarovaná

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě. mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmíněčně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podečve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na pouřitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh