O produktu

Dámská treková bota s ventilaci zesilující technologií Gore-Tex® Surround®
Akce

Naše cena

Cena s DPH
2 890 Kč
Cena bez DPH
2 388 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě
Svršek:vodoodpudivá velurová a nubuková useň + syntetická tkanina + TPU + pryžová špička
Podšívka:GORE-TEX® Surround™ Extended Comfort Footwear
Ohebnost podešve:3 - středně tuhá konstrukce
Typ podešve:Hypergrip® HGNS-01 / N1 Molded Tech Board
Hmotnost půlpáru:cca 395 gramů (půlpár vel. 39EU)
Mezipodešev:litá EVA

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na díly z nubukové usně sice lze použít i impregnační přípravky ve formě krémů či vosků na obuv, ale tyto způsobují výrazné ztmavnutí kůže, její vyhlazení, zvýšené lapání nečistot a v neposlední řadě i snížení prodyšnosti kůže. Proto krémy doporučujeme aplikovat až u déle nošené obuvi, nebo u vyloženě pracovní a těžce vlhkostí či špínou namáhaných modelů. Každopádně krém ani vosk se nikdy nesmí aplikovat na textilní části svršku či podšívek, nesmí se aplikovat ani na gumové či pryžové prvky ani na podešev.

Z krémů / vosků Vám můžeme doporučit tyto přípravky:

NST shoe wax

NST LeCirage

JOLLY 1crem

 

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh orange

NSt shoe fresh eucalyptus