Bazpečnostní svítilna Baladeo PLR432 Spot černá
Kód: COR PLR432Související produkty
Detailní popis produktu
Model Baladeo PLR432 Spot není jen obyčejná svítilna, ale komplexní bezpečnostní nástroj do auta vytvořený pro případ dopravní nehody nebo náhlé poruchy. Její žlutá barva zajišťuje skvělou viditelnost. V případě havárie vám pomůže bezpečně se dostat z vozidla a zároveň dokáže pomocí červeného varovného blikání efektivně upozornit ostatní řidiče na nebezpečnou překážku v provozu.
Klíčové funkce a napájení
- Svítilna a varovné světlo: Hlavní přední svítilna využívá 3 LED žárovky poskytující silné bílé světlo pro nouzovou orientaci. Rukojeť v sobě naopak ukrývá výstražné červené světlo, které velmi snadno aktivujete pouhým stiskem červeného přepínacího tlačítka. Červené světlo poslouží k jasnému označení vozidla za snížené viditelnosti, v noci nebo za deště.
- Uchycení magnetem: K rychlému a pevnému upevnění svítilny zvenčí na karoserii automobilu slouží integrovaný magnet umístěný na protilehlé straně těla.
- Záchranné prvky: Pod červenou krycí čepičkou naleznete silný úderový rozbíječ oken. V zadní části rukojeti se pak bezpečně nachází ostrá ocelová čepel sloužící k bleskovému přeříznutí zaseknutých bezpečnostních pásů.
- Dobíjení dynamem i kabelem: Napájení zajišťuje zabudovaný akumulátor s životností 3 až 5 let (v závislosti na způsobu používání). Energii mu primárně dodáte ručním dynamem s kličkou zapuštěnou přímo v rukojeti. Pouhá 1 minuta točení kličkou vystačí přibližně n 10 až 15 minut svícení varovných červených světel. Alternativně lze akumulátor nabít i přes skrytý napájecí konektor (redukční adaptér do zásuvky ovšem není součástí dodávky).
Dostupné alternativy a doplňky
Pokud do vašeho vozu hledáte například menší svítilnu bez dynamového napájení, v našem e-shopu nabízíme velmi široký výběr klasických bateriových i přívěskových modelů. Pro autokempink nebo běžnou večerní údržbu vozu navíc skvěle poslouží nejrůznější kompaktní sady, které spojují svítilnu s možností průběžného dobíjení přímo přes konektor autozapalovače. Jestliže si k této žluté bezpečnostní svítilně chcete ještě více rozšířit svou havarijní výbavu, k dispozici jsou vám u nás rovněž kvalitní reflexní vesty, bezpečnostní blikající náramky nebo výkonné čelovky, se kterými při výměně prasklého kola uvolníte obě ruce.
Technické parametry
- typ vybavení: bezpečnostní dynamová svítilna do automobilu
- zdroj hlavního světla: 3x LED žárovky (bílé světlo)
- udávaná svítivost (světelný tok): 10 lumenů
- vestavěný akumulátor: typ LIR2440-3.6V 80mAH
- doba svícení: 2 hodiny (při plně nabitém akumulátoru)
- záchranné funkce: přeřezávač pásů, rozbíječ skel, upevňovací magnet, výstražné červené světlo
- barva: černá
- výrobce: Baladeo Francie
Tipy pro nouzové použití a údržbu
- Práce s rozbíječem a přeřezávačem: Při krizovém pokusu o rozbití okna vždy směřujte úder do rohu skla (aby byly co nejvíce eliminovány tlumící vlivy jeho pružného uchycení), pečlivě si chraňte zrak a ideálně použijte pracovní rukavice proti střepům. Přeřezávač pásů používejte tak, že svítilnu uchopíte obráceně, než když si svítíte (čepelí nahoru), bezpečnostní pás rukou pevně natáhnete a šikmo jej přeříznete.
- Péče o akumulátor: Ihned po zakoupení důrazně doporučujeme svítilnu plně nabít a poté pravidelně (například při úklidu vozu) kontrolovat její funkčnost a stav dobití.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Ruční svítilny |
|---|---|
| EAN: | 3661190005601 |
| Hmotnost: | 197 g |
| Rozměry: | 21,7 x 6,4 x 4,6 cm |
| Speciální materiál: | tělo svítilny je z materiálu ABS |
| Zdroj světla: | 3x LED |
| Počet funkcí: | 4 |
| Typ akumulátoru: | LIR2440-3,6V 80mAH |
| Funkce přístroje: | svítilna, červené blikající světlo, rozbíječ oken, řezač pásů |
| Síla světelného toku: | 10 lumen |
| Doba provozu na baterii: | max 2 hodiny při plně nabitém akumulátoru |
| Výrobce: | Baladeo |
| Zdroj světla: | 3x LED |
| Typ akumulátoru: | LIR2440-3,6V 80mAH |
| Síla světelného toku: | 10 lumen |
| Doba provozu na baterii: | max 2 hodiny při plně nabitém akumulátoru |
| Počet funkcí: | 4 |
| Funkce přístroje: | svítilna, červené blikající světlo, rozbíječ oken, řezač pásů |
| Materiál: | tělo svítilny je z materiálu ABS |
| Hmotnost: | 197 g |
| Rozměry: | 21,7 x 6,4 x 4,6 cm |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Baladéo je značka francouzské společnosti Coriolis, která sídlí na okraji Paříže v Bagnolet.
Společnost Coriolis založili v roce 1995 Luc Foin a Stéphane Lebeau. Nabízí nožířské výrobky a turistické doplňky pod třemi vlastními značkami: Baladéo, Deejo a Akinod. Vyrábějí se s péčí, s ohledem na lidi a životní prostředí a prodávají se po celém světě. Při jejich výrobě se používají vysoce kvalitní a trvanlivé materiály, jako je dřevo, rohovina a ušlechtilá nerezová ocel, a také moderní materiály, například odolné plasty, pryskyřice a nylony.

Společnost věnuje velkou pozornost výrobnímu procesu, od prvotních skic až po konečnou výrobu. Jejich designéři vytvářejí nové produkty a přetvářejí ty tradiční, se zaměřením na funkčnost (hmotnost, velikost, manipulace, pohodlí, úchop) a estetiku, přičemž nezapomínají na základní potěšení, které zákazník z vlastnictví a používání bude mít. Také dbají na přísnou kontrolu kvality od výrobních linek až po dodávky svým distributorům, čímž zajišťují, že se produkty dostanou k zákazníkovi v perfektním stavu.
| Výrobní společnost : | CORIOLIS SAS |
|---|---|
| Adresa : | 22 Rue Charles Graindorge 93170 Bagnolet Francie |
| E-mail : | contact@baladeo.com |
