Dýka LionSteel T5 MI čepel ocel Niolox, rukojeť micarta, pouzdro

Kód: LION0133
4 975 Kč
Není skladem - dostupnost na dotaz
Středně dlouhá dýka s rukojetí z micarty, dodáváno včetně koženého pouzdra

Detailní informace

Return
Možnost výměny zboží
30 dnů
delivery
Odeslání do druhého dne
doručujeme po Česku a Slovensku
Free shipping
Doprava zdarma
od 1500 Kč
Shop in
Přes 2000 druhů zboží
jsme i velkoobchodní dodavatelé

Detailní popis produktu

Dýka LionSteel T5 MI (Black Micarta) je vysoce odolný taktický a outdoorový nůž z dílny italského nožíře s pseudonymem Molletta. Stejně jako ostatní nože z prestižní řady T (a větší řady M7) i tento kousek byl vytvořen s jasným cílem: poskytnout agresivní, maximálně bezpečný a konstrukčně nezničitelný nástroj pro profesionální nasazení a náročné tábornické využití.

Lionsteel-t5-12

Monolitická rukojeť a vynikající řezivost

Model T5 MI těží z nejpokročilejších metod obrábění a prémiových materiálů:

  • Technologie SOLID®: nůž se od běžné produkce liší svou rukojetí. Ta není tvořena ze dvou přišroubovaných střenek, ale je celá prostorově (4D) vyfrézována z jednoho jediného masivního špalku černé Micarty. Ocelová čepel s trnem je do tohoto bloku pevně zasunuta a zajištěna. Toto řešení dramaticky zvyšuje pevnost nástroje jako celku.
  • Ocel Niolox: čepel o tloušťce masivních 5 mm je zhotovena z nerezové nástrojové oceli Niolox (od německého výrobce Lohmann). Tato ocel je velmi houževnatá, výborně drží břit (kaleno na 59–60 HRC) a navíc poskytuje vysokou odolnost proti rzi.
  • Saténová úprava: čepel má na svém povrchu jemný, matně saténový lesk, který působí čistě a elegantně navzdory agresivním tvarům nože.

Lionsteel-T5-8

Úchop, který nepovolí

Ať už sekáte větve, nebo budujete nouzový přístřešek v dešti, bezpečnost je na prvním místě:

  • Výrazné žebrování: do masivního bloku černé micarty jsou precizně vyfrézovány hluboké drážky (žebrování), jež v kombinaci s přirozeně hrubší texturou micarty garantují naprosto nekompromisní protiskluzový úchop.
  • Odhalený trn: konec nože tvoří ocelová patka s otvorem pro paracord, která snadno poslouží jako nouzový tlouk nebo účinné křesadlo.
  • Modulární pouzdro: k takto kvalitnímu nástroji neodmyslitelně patří špičkové kožené pouzdro, jež je důmyslně navrženo tak, aby bylo plně kompatibilní se standardním vojenským systémem MOLLE. Nůž tak snadno přichytíte k taktické vestě nebo modernímu batohu.

Technické parametry

  • Typ nože: masivní nůž s pevnou čepelí (taktický / outdoor)
  • Konstrukce: skrytý trn + monolitická rukojeť SOLID®
  • Materiál čepele: nerezová nástrojová ocel Niolox (Lohmann)
  • Tvrdost čepele: 59 - 60 HRC
  • Povrchová úprava: saténový lesk (Satin Finish)
  • Materiál rukojeti: jeden kus černé micarty (Black Micarta)
  • Celková délka: 252 mm
  • Délka čepele: 128 mm
  • Tloušťka čepele: rovných 5,0 mm
  • Hmotnost: 266 g
  • Pouzdro v balení: ano, kožené (kompatibilní se systémem MOLLE)
  • Výrobce: italská značka LionSteel (design Molletta)

Tipy pro údržbu

Monolitická konstrukce a nerezová ocel dělají z údržby velmi okrajovou záležitost:

  • Čištění bloku micarty: černá rukojeť z micarty nevyžaduje speciální péči, nicméně pokud se vám dostane špína a krev hluboko do rýhování, stačí vzít starý zubní kartáček, mýdlo a pod teplou vodou ji jednoduše vydrhnout.
  • Omývání oceli: ačkoliv Niolox velmi slušně odolává korozi, doporučujeme nůž nenechávat dlouhodobě vlhký. Po namočení nebo mytí ho otřete dosucha, obzvláště pokud jej chystáte zasunout do koženého pouzdra.
  • Broušení masivní čepele: pro efektivní nabroušení houževnaté oceli Niolox si k noži pořiďte kvalitní keramickou či diamantovou brusnou sadu; měkký kámen by se při této tvrdosti jen zbytečně obrušoval.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože s pevnou čepelí
EAN: 8051887881932
Materiál čepele: Niolox Lohmann
Sada: Ne
Hmotnost: 266 g
Délka čepele: 128 mm
Celková délka nože: 252 mm
Střenka: micarta
Typ nože: Dýky
Výrobce: Lionsteel
Celková délka nože: 252 mm
Délka čepele: 128 mm
Materiál čepele: Niolox Lohmann
Tlouštka čepele: 5,0 mm
Střenka: micarta
Hmotnost: 266 g
Pouzdro - obal: kožené pouzdro systému MOLLE

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

lionsteel-logo

Italskou společnost Lionsteel založil Gino Pauletta v roce 1969 v Maniagu, městě s dlouhou tradicí výroby nožů. Společnost se původně zaměřovala na výrobu nožů pro jiné firmy, ale později začala vytvářet vlastní designy, a tak vznikla značka Lionsteel.

Jméno společnosti je odvozeno od kamenné sochy lva před budovou a oceli, ze které se nože vyrábějí. Koncem 90. let se k vedení firmy připojili tři synové zakladatele – Daniele, Gianni a Massimo, přičemž Andrea je dnes výkonným ředitelem a zbývající bratři se starají o technické a provozní záležitosti firmy. Stále se tak jedná o rodinný podnik, kde má zakladatel Gino podporu své rodiny a synové se pro změnu mohou opřít o dlouholeté zkušenosti svého otce.

LionSteel-family Lionsteel-team-1 Lionsteel-factory

Společnost je známá svými inovacemi, jako jsou jednodílné rukojeti a speciální uzamykací mechanismy. Společnost je svůj inovátorský přístup často oceňována na veletrzích, jako například na veletrhu Blade Show, kde Lionsteel v posledních letech sbírá jedno ocenění za druhým.

Lionsteel-Acha Lionsteel-HWAYLLionsteel-l-e-one Lionsteel-Solid-Knife Lionsteel-Q4TTRO Lionsteel-rotoblock Lionsteel-Ago

V jejich nabídce naleznete různé typy nožů:

  • zavírací nože (EDC, taktické, lovecké, houbařské, motýlky)
  • nože s pevnou čepelí (lovecké, survival, bushcraft, taktické)
  • různé nástroje a příslušenství

Značku Lionsteel si cení profesionálové i nadšenci pro kvalitu, funkčnost a design jejích produktů.

Výrobní společnost : lionSTEEL sas di Pauletta Gianni M. D.
Adresa : Via La Mola, 9 330 85 Maniago PN Itálie
E-mail : info@lionsteel.it