O produktu

Komfortní a elegantní obuv do města i lehkého terénu, vybavená dobře tlumící podešví Vibram®.
Doporučujeme

Naše cena

Cena s DPH
2 490 Kč
Cena bez DPH
2 058 Kč

Vyberte si velikost

Skladem
Zboží není aktuálně dostupné, pro bližší informace se s námi spojte.
Nebyla zvolena velikost
Omlouváme se, ale zboží v dané konfiguraci není k na skladě

Celoroční model nízké vycházkové obuvi s typicky dlouhým šněrováním, vhodný do města a na lehkou turistiku.

Pro svršek z velurové usně jsou typické čisté linie s minimem dílů, velmi dlouhé šněrování, umožňující precizní sešněrování nohy a špička boty z otěruodolného materiálu, chránícího před odřením.

Podšívka je vyrobena z vícevrstvé membrány TeporDry®, jež  brání pronikání vlhkosti dovnitř bot a současně umožňuje odpařování tělesných par ven, čímž přispívá k příjemnému pocitu za různých klimatických podmínek.

Vnitřní vložka značky Ortholite® je vyjímatelná, pratelná a především je anatomicky tvarovaná.

Dvoukomponentní podešev Vibram® Tubava má střed z došlap tlumící EVA pěny, došlapová vrstva je naopak z otěruodolné směsi pryže.

Tento model doporučujeme jako čtyřsezónní vycházkovou obuv do města a lehkou turistiku mimo město, kdy vynikne příjemné tvarování svršku a možnost precizního sešnerování nohy v botě. Tvarem je bota určena pro užší až středně široké nohy, naopak se nehodí pro hodně široká chodidla.

Svršek:velurová useň + bycast proti odření špičky
Podšívka:membrána TeporDry®
Ohebnost podešve:2 - zpevněná konstrukce podešve
Typ podešve:Vibram® Tubava + EVA
Hmotnost půlpáru:cca 410 gramů (velikost 42)
Mezipodešev:EVA - bi-density
Vnitřní stélka:anatomická Ortholite®

ČIŠTĚNÍ

Obuv před další manipulací očistěte od prachu, bláta a dalších nečistot za použití měkkého kartáče a jemného mýdla, nebo lze použít speciální čistící přípravek NST shoe wash, který odstraňuje i zbytky starších impregnačních prostředků.

Následně lze obuv vysušit, ideálně v teplém a suchém místě, mimo sluneční svit a mimo dosah tepelných zdrojů. Pokud by boty byly v dosahu sálavého tepla, tak může docházet k deformaci obuvi, odlepování podešví a celkové degradaci všech materiálů.

Při vysoušení lze obuv vycpat suchým novinovým papírem (nikoli však papírem z reklamních letáků), který rychle absorbuje vnitřní vlhkost. Je však potřeby tento papír častěji vyměňovat, aby vlivem vlhkosti nedocházelo k vzniku plísní.

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí - a zde důrazně doporučujeme pravidelně vyprat či alespoň vysušit i vnitřní vyjímatelné vložky - lze obuv naimpregnovat buď sprejem (který ale musí bezpodmínečně obsahovat výživovou složku pro údržbu kůže), nebo za použití jiných speciálních roztoků ve formě suspenzí, gelů a podobně.

Doporučit můžeme ověřené přípravky:

NST shoe proof spray

NST shoe proof gel

Při aplikaci přípravků se vždy řiďte návodem daného balení, každopádně nikdy impregnace neaplikujte do vnitřních částí bot, na podešve ani na jiné gumové či pryžové díly.

Impregnaci obnovujte vždy v okamžiku, kdy po chůzi v mokru jsou na svršku viditelné tmavší místa, kde se již vlhkost vsákla.

Na obuv nikdy nepoužívejte impregnaci ve formě krémů či vosků, tyto přípravky by měly devastující účinky na použitou velurovou kůži a zásadně by negativně ovlivnily prodyšnost obuvi.

DEZINFEKCE

Dezinfikovat vnitřek bot lze za použití speciálních přípravků, jež obuv nejen zbaví zárodků plísní a bakterií, ale současně obuv i příjemně provoní:

NST shoe fresh